Reklama

Reklama

Sposób na smugi podczas mycia okien – czarna herbata

Czarna herbata. Jedni uwielbiają ją za smak, inni za aromat. Okazuje się jednak, że może być jeszcze bardziej lubiana dzięki swojej specjalnej właściwości. Sprawdź, czy sposób na smugi po myciu okien rzeczywiście działa. Wypróbuj mycia okien czarną herbatą.

Do mycia okien korzystamy z wielu środków chemicznych oraz alkoholowych, które źle wpływają na skórę naszych dłoni. Niszczą ją i przesuszają. Okazuje się, że możesz uniknąć smug po myciu okien oraz zniszczonych dłoni, jeśli skorzystasz z czarnej herbaty.

 Zobacz także: Cztery patenty na szybkie mycie okien

Mycie okien - tego unikaj

Wiele z nas nie lubi myć okien, bo to niszczy ręce, a szyby po chwili się brudzą i nie widać efektów naszej pracy. Dodatkowo często popełniamy błędy, które jeszcze pogarszają wygląd okna. Przede wszystkim nie powinno się myć okna zwykłą wodą z kranu. Zazwyczaj jest ona bardzo twarda, co znacznie utrudnia mycie okien i pozostawia na szybach smugi. Najlepsza jest woda destylowana, ale jeśli takiej nie posiadamy, warto, chociaż przegotować zwykłą wodę. Nie powinno się też myć okien w dni słoneczne, zwłaszcza gorące. Wysoka temperatura i promienie słoneczne sprawią, że alkohol zawarty w płynach do mycia szyb odparuje w mgnieniu oka, a na oknach pozostaną brzydkie plamy po zaschniętych mydlinach. Takie ślady nigdy nie wyglądają estetycznie.

Reklama

Sprawdź: Sposób na śnieżnobiałe firanki

Mycie okien czarną herbatą - sposób na smugi

Zastanawiasz się jak to w ogóle działa? Zasada jest prosta. Wystarczy przygotować kilka torebek czarnej herbaty, które zaparzysz w 0,5 litra wody. Po ostygnięciu napar należy przelać do butelki z atomizerem i spryskać okna. Szyby przecierasz ręcznikiem papierowym jak przy normalnym myciu szyb. Dzięki użyciu czarnej herbaty do mycia okien twoje szyby będą błyszczeć i nie zostanie na nich żadna smuga. Ta tania i niezwykle skuteczna, naturalna metoda z pewnością zostanie z tobą na dłużej.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mycie okien | skuteczne mycie okien

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy