Reklama

Reklama

Termofor z pestek wiśni: Jak stosować okład?

Termofor z pestek wiśni jest doceniany przez wiele osób. Głównie dzięki temu, że przynosi ulgę w wielu dolegliwościach. Można go stosować zarówno na zimno, jak i na ciepło. W jakich sytuacjach sprawdzi się termofor z pestek wiśni?

Czym jest termofor z pestek wiśni?

Termofor z pestek wiśni przypomina wyglądem poduszkę. Można go wykonać samodzielnie lub skorzystać z tych gotowych. Zazwyczaj składa się z woreczka wypełnionego pestkami wiśni oraz poszewki. Nagrzany termofor wydziela wiśniowy aromat. 

Termofor z pestek wiśni staje się alternatywą dla klasycznego termoforu wypełnionego gorącą wodą. Głównie przez wygodę oraz brak ryzyka wylania gorącego płynu i poparzenia ciała. 

Po termofor z pestek wiśni chętnie sięgają rodzice w celu złagodzenia m.in. bólu brzucha u małych dzieci. Termofor z pestek wiśni jest przede wszystkim ekologiczny, wykonany z naturalnych materiałów, a do tego nadaje się dla dorosłych oraz dzieci. 

Reklama

Jak używać termoforu z pestek wiśni?

Termofor z pestek wiśni może być używany zarówno jako ciepły okład, jak i zimny. W przypadku pierwszej opcji wkład z pestkami wiśni wystarczy umieścić na jedną lub dwie minuty w kuchence mikrofalowej (600W) lub na 20 minut w piekarniku nagrzanym do temperatury 100/120°C. 

Innym rozwiązaniem jest położenie go na ciepłym kaloryferze. W tym przypadku czas nagrzania termoforu z pestek wiśni znacznie się wydłuży. Ciepły termofor z pestek wiśni sprawdzi się m.in. w przypadku łagodzenia bólu brzucha, zatok oraz mięśni, a także podczas menstruacji. 

By termofor z pestek wiśni posłużył jako zimny okład, wystarczy włożyć go na mniej więcej godzinę do zamrażarki. Należy jedynie pamiętać, by zabezpieczyć go przed wilgocią. W tym celu można owinąć go torebką foliową. Chłodny termofor z pestek wiśni okaże się pomocny w przypadku stłuczeń, wystąpienia opuchlizny, bólów głowy oraz w celu łagodzenia swędzących ukąszeń owadów. 

Czytaj więcej:

Właściwości oleju jojoba. Jak stosować na skórę i włosy?

Bielizna modelująca. Co daje i kto powinien ją zakładać?

Smokey eyes. Jak zrobić wieczorowy makijaż krok po kroku?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: termofor z pestek wiśni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje