Wypróbuj niezwykły specyfik do roślin doniczkowych. Na twoim parapecie zrobi się dżungla

Uprawa roślin doniczkowych jest urozmaicona i uzależniona od gatunku. Stworzenie optymalnych warunków uprawnych dla każdego z nich to nie lada wyzwanie. Warto wypróbować sprawdzony nawóz, który sprawi, że rośliny będą bujne i zdrowe. Jaki specyfik warto zastosować? Co sprawi, że okazy będą w dobrej kondycji? Dowiesz się z tego artykułu.

Do nawożenia roślin doniczkowych wybieraj naturalne specyfiki
Do nawożenia roślin doniczkowych wybieraj naturalne specyfiki123RF/PICSEL

  • Domowe rośliny potrzebują prawidłowego nawożenia, by rosnąć bujnie i zdrowo.
  • Warto wykorzystać naturalne specyfiki, które nie zawierają szkodliwych środków chemicznych.
  • Nawożenie warto przeprowadzać wiosną, gdy rośliny budzą się do życia.

Jak zapewnić optymalne warunki dla roślin domowych?

Decydując się na konkretne okazy, trzeba pamiętać, by zapewnić dobre warunki. Należy zatroszczyć się o odpowiednią temperaturę, wilgotność powietrza i dostateczną ilość światła. Trzeba też dowiedzieć się jak najwięcej na temat każdej z roślin. To z pewnością pozwoli ci na lepszą opiekę nad okazami i sprawi, że będą bujne i zdrowe. Wiosna to również dobry czas na wykonanie nawożenia. Zabiegi pomagają dostarczyć niezbędne składniki odżywcze. Najlepiej sprawdzą się specyfiki naturalnego pochodzenia. Co warto wypróbować?

Remedium dla roślin doniczkowych

Każdy rodzaj rośliny potrzebuje innego nawożenia
Każdy rodzaj rośliny potrzebuje innego nawożenia123RF/PICSEL

Jeśli jesteś smakoszem herbaty, jej resztek nie wylewaj do zlewu, lecz do doniczki. Specyfik świetnie sprawdzi się w jako nawóz do roślin domowych. Napar z herbaty polubią monstery, bluszcz, dracena, fikus czy skrzydłokwiat. Tak naprawdę to uniwersalny specyfik, przyspieszający wzrost roślin. Co więcej, sprawia, że liście są jędrne i soczyście zielone. Cennym składnikiem naparu jest teina. Zapobiega rozwojowi chorób grzybowych i pozwala utrzymać odpowiednią wilgotność podłoża. Jednym warunkiem jest to, by napar z herbaty stosować do okazów preferujących obojętne lub lekko kwaśne podłoże.

Herbata, w szczególności czarna, zakwasza ziemię, co trzeba mieć na uwadze. Do nawożenia roślin doniczkowych nadaje się też herbata biała i zielona. Oba gatunki zawierają cenne dla okazów składniki: wapń, potas oraz fosfor. Unikaj produktów, które mają sztuczne dodatki i mocno aromatyzowanych.

Jak stosować specyfik do roślin doniczkowych?

Zastosowanie naparu do roślin doniczkowych nie jest skomplikowane. Wystarczy, że zaparzysz herbatę i pozostawisz do wystygnięcia. Najlepiej, by osiągnęła temperaturę pokojową. Wtedy możesz podlać nią okazy, a zabieg powtarzać raz w tygodniu. Jeśli natomiast parzysz herbatę z fusów, to nie wyrzucaj ich do kosza. Warto wykorzystać je do nawożenia roślin. Wymieszaj resztki z ziemią i pozostaw w doniczce. Na twoim parapecie w niedługim czasie pojawi się domowa dżungla.

Przeczytaj:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas