Zaskakujące sposoby na zbyt ciasne buty

Lato to ciężki czas dla stóp - łatwo o odciski, opuchliznę czy bolesne obtarcia. Niestety, to właśnie latem nosimy najczęściej odkryte sandały, szpilki i buty wymagające perfekcyjnego wyglądu.

Lato to ciężki czas dla stóp - łatwo o odciski, opuchliznę czy bolesne obtarcia
Lato to ciężki czas dla stóp - łatwo o odciski, opuchliznę czy bolesne obtarcia123RF/PICSEL

W gorące dni skarżymy się na spuchnięte łydki i nabrzmiałe stopy - upały i niewygodne obuwie dają się nam mocno we znaki. W efekcie, idealnie dopasowane nad ranem buty, popołudniu cisną i uwierają. Oto pięć zaskakujących i prostych sposobów na ciasne, niewygodne obuwie. 

Suszarka i wełniana skarpeta

Ta prosta metoda to prawdziwy hit! Załóż na stopy grube skarpety i ubierz buty. Następnie ogrzewaj je gorącym powietrzem z suszarki, aż skóra zacznie się rozchodzić. Buty ogrzewaj przez kilka minut i poczekaj, aż ostygną, nie ściągając ich ze stóp. Pamiętaj, że ten sposób nie jest bez wad - działa głównie na baleriny i lakierki. 

Woda i woreczek

Ten sposób działa najlepiej na ciasne, mocno dopasowane szpilki. Woreczki śniadaniowe napełnij wodą, szczelnie zamknij i włóż w czubki butów. Woda powinna wypełnić je całkowicie i równomiernie. Schowaj buty do zamrażarki i poczekaj, aż woda zamarznie - najlepiej ok. pięciu godzin, ale możesz poczekać nawet cały dzień. Potem wystarczy już tylko wyciągnąć szpilki i bardzo ostrożnie usunąć z nich woreczki. 

Wlej wodę do garnka, doprowadź ją do wrzenia i przez chwilę przytrzymaj nad nią buty
Wlej wodę do garnka, doprowadź ją do wrzenia i przez chwilę przytrzymaj nad nią buty123RF/PICSEL

Wrząca woda

Banalnie prosty i zazwyczaj skuteczny sposób na rozciągnięcie zbyt ciasnych butów. Wlej wodę do garnka, doprowadź ją do wrzenia i przez chwilę przytrzymaj nad nią buty. Para wodna powinna zmiękczyć materiał, nie uszkadzając go i doprowadzić w efekcie do rozciągnięcia butów. Załóż obuwie i przespaceruj się po mieszkaniu - powinno leżeć idealnie!

Spirytus

Jeśli buty są zbyt ciasne i cisną cię głównie w okolicach palców, możesz wykorzystać metodę ze spirytusem. Zanurz w nim watę i szczelnie wypchaj nią czubki obuwia. Następnie odłóż buty na kilka minut, aż materiał zmięknie. Ta metoda nie jest jednak pozbawiona wad: spirytus może odbarwiać kolor, dlatego bezpiecznie możesz użyć go tylko do rozciągnięcia czarnych butów. 

Ziemniaki zostaw w butach na całą noc - powinny skutecznie rozciągnąć materiał
Ziemniaki zostaw w butach na całą noc - powinny skutecznie rozciągnąć materiał 123RF/PICSEL

Ziemniaki

Zaskakujące? A jednak - ziemniaki pomogą ci rozciągnąć zbyt ciasne buty! Warzywa obierz i wsuń w czubki butów - ważne, by były to sporej wielkości okazy. Ziemniaki zostaw w butach na całą noc - powinny skutecznie uporać się z problemem. 

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas