Reklama

Zaskakujące walory płynu do zmiękczania. W mig rozprawi się z osadami

Płyn do zmiękczania tkanin zalet posiada bez liku i raczej trudno się bez niego obejść każdej sprytnej pani domu. Sprawia, że ubrania są przyjemne w dotyku, ślicznie pachną, znacznie szybciej schną, łatwiej się prasują i nie elektryzują. Listę przydatnych cech tego niezbędnego w domu środka można jednak śmiało wzbogać o kolejne, często zaskakujące i bardzo ciekawe zastosowania, o których wielu z nas nie ma pojęcia. Okazuje się, że płyn do zmiękczania tkanin błyskawicznie doczyści pokryty spalenizną garnek, w mig usunie osad z kamienia nagromadzony w kabinie prysznicowej i pięknie nabłyszczy podłogę czy szyby. Świetni sprawdzi się też w roli naturalnego odświeżacza powietrza i zapobiegnie gromadzeniu się kurzu na ekranach. Jak go w tych celach użyć? Podpowiadamy!

Wlej płyn do zmiękczania do brudnego garnka - w mig usuniesz spaleniznę

Pokryte spalenizną i uporczywym brudem garnki to koszmar każdej pani i - rzecz jasna - każdego pana domu. Jeśli tradycyjne płyny do mycia naczyń zawodzą i chcesz skutecznie pozbyć się dokuczliwego problemu, nie uszkadzając przy tym naczyń, sięgnij po płyn do zmiękczania tkanin. Możesz użyć go na dwa sposoby. Napełnij przypalony garnek ciepłą wodą, dodaj łyżeczkę płynu do zmiękczania tkanin, połącz składniki, postaw na płycie indukcyjnej czy kuchence i doprowadź do wrzenia. Następnie odstaw naczynie i pozwól miksturze działać co najmniej przez kilka godzin. Po tym czasie starannie oczyść i wypłucz garnek. Po niechcianej spaleniźnie nie powinno być śladu.

Reklama

Oszczędzisz sobie nerwów - spalenizna zniknie

Jeśli zabrudzenia na dnie i ściankach naczynia czy garnka, są nieco mniej uporczywe, możesz po prostu wlać do niego odpowiednią ilość ciepłej wody, dodać łyżeczkę płynu do zmiękczania, starannie połączyć składniki mieszanki, a następnie odstawić naczynie na co najmniej dziewięćdziesiąt minut. Po tym czasie wszelkie zabrudzenia usuniesz bez żadnego wysiłku.

Prosty patent na uporczywy osad z kamienia w kabinie

Próbowałaś już wszystkiego, a brzydki osad z kamienia czy zacieki po mydle lub innych kosmetykach nadal szpecą wygląd kabiny prysznicowej? Nie poddawaj się łatwo, tylko wykorzystaj sprawdzony patent z płynem przeznaczonym do zmiękczania. Zmieszaj go po prostu z wodą w proporcji 1:2 i starannie oczyść preparatem wnętrze kabiny prysznicowej miękką ściereczką lub gąbką. Pozwól zadziałać mieszance przez kilka minut, a następnie wypłucz kabinę czystą wodą. Już po kilku minutach po szpetnych osadach nie powinno być śladu.

Pozbądź się kurzu i smug z szyb

Trik z płynem do zmiękczania tkanin pomoże pozbyć się także śladów po kurzu i uporczywych smug na szybach. Jak go w tym celu wykorzystać? Wystarczy dodać do mieszkanki, którą oczyszczamy okna, odrobinę płynu do zmiękczania tkanin. Po myciu okien warto też wypolerować szyby mieszanką na bazie wody i zmiękczacza tkanin. (Zalecana proporcja to 1:4) Najlepiej nanosić ją miękką szmatką. Ta prosta metoda zapobiegnie przywieraniu do szyb cząsteczek kurzu czy brudu.

Płyn do zmiękczania tkanin nabłyszczy podłogę

Mieszankę na bazie wody i płynu do zmiękczania tkanin warto wykorzystać do mycia podłóg. Pięknie nabłyszczy oczyszczane powierzchnie i zapobiegnie kumulowaniu się na nich kurzu czy innych osadów.

Kurz z monitorów zniknie w kilka chwil

Na monitorach komputerów czy ekranach telewizorów wyjątkowo łatwo namnaża się kurz. Aby starcie z roztoczami nie przypominało walki z wiatrakami, warto skorzystać z nietuzinkowych właściwości płynu przeznaczonego do zmiękczania tkanin. Nasącz lekko miękką ściereczkę tym środkiem i starannie oczyść ekrany sprzętów. Będą lśnić jak nigdy i nie pokryją się szybko kurzem.

Pozbądź się śladów po naklejkach

Nie raz nie dwa każdy z nas stara się pozbyć się śladów po naklejkach na meblach czy szybach albo po etykietach na słoikach. To mało lubiane zadanie znacznie ułatwi płyn do zmiękczania tkanin. Wystarczy go zmieszać z wodą w proporcji 1:1. Gotowy preparat trzeba starannie nanieść gąbką na pokrytą klejem powierzchnię i starannie ją oczyścić. Gotowe!

Wyczyść pędzle z farby

Mieszanka wody z płynem do płukania (1 łyżeczka płynu na 1 szklankę wody) usunie też ślady po farbie z pędzli. Wystarczy, że zamoczysz w niej malarskie przyrządy i starannie wypłuczesz. Miksturę można też wykorzystać do pozbycia się plam z farby na podłodze bądź ścianach.

Szybko odśwież mieszkanie

W twoim domu bądź mieszkaniu nieprzyjemnie pachnie? Sięgnij po naturalny odświeżacz na bazie płynu do zmiękczania tkanin. Nasącz nim bawełnianą szmatkę i połóż na talerzyku. Już po kilku minutach we wnętrzach będzie unosił się piękny zapach. (Gdy materiał wyschnie, powtórz zabieg).

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy