Męskość niepojęta
Mężczyzna. Chodząca tajemniczość, pełna trudnych do zrozumienia zachowań i gestów. Jakim językiem mówią faceci? Jaki można rozszyfrować ich zachowania?
To wprost niezrozumiałe, jak długo można kluczyć po nieznanym terenie, nie spytawszy przechodnia czy pracownika stacji benzynowej o drogę. Mężczyźni są w stanie godzinami jeździć w tę i we w tę, byleby nie okazać słabości, niższości, byleby nie przyznać się do błędu. Ucierpiałoby wówczas jego ego i poczucie macho. A tak cierpi tylko partnerka, współtowarzyszka podróży. Skoro Kolumbowi udało się odkryć Amerykę...
Uwielbiają "szybkie numerki"
Faceci odczuwają seksualny głód dwa razy częściej niż kobiety. Dodatkowo trzecia część panów doświadcza w pewnym okresie życia przedwczesnego wytrysku. I tu tkwi odpowiedź na pytanie, dlaczego lubią szybką i łatwą miłość. Taką, która przynosi satysfakcję, a nie wymaga wysiłku.
Nie pakują prezentów
Wyobrażają sobie, że firmowa reklamówka w sklepie to doskonałe opakowanie dla prezentu. Lub raczej kompletnie nie przywiązują wagi do szczegółów, jakimi są papier czy wstążeczki. Czasem też wolą, by firmowa reklamówka była kolejnym dowodem na to, że prezent jest nie byle jaki.
Przechowują t-shirty ze szkoły średniej
Dlaczego? Są sentymentalni. Uwielbiają założyć od czasu do czasu koszulkę ze znajomym onegdaj napisem OZ - Oddział Zamknięty. To powrót do czasów, gdy byli wiecznie młodzi i wolni.
Drugi powód to zwyczajne lenistwo. By pozbyć się czegoś, trzeba wstać, podejść do kosza i wyrzucić to, a kto wie - może jeszcze wyrzucić śmieci do zsypu. Następnie trzeba czymś tę stratę wypełnić, czyli udać się na znienawidzone zakupy.
Używają obrzydliwych przezwisk wobec kumpli
Potrafią rozmawiać ze swym przyjacielem i nagle ni stąd ni zowąd rzucają jakimś obrzydliwym przezwiskiem. Czy to początek kłótni? Czy druga strona się nie obrazi? Nic z tych rzeczy. Oni potrzebują używać takiego dziwnego ostrego humoru, bo po pierwsze tylko ktoś, dla kogo jesteśmy ważni może sobie pozwolić wobec nas na niecenzuralne wyzwiska, a po drugie użyte przezwisko wskazuje na emocjonalną więź, a użyte w nim brzydkie słowo łagodzi tę niezręczną dla mężczyzny emocjonalność.
Przepakowują spakowany bagażnik
Udało ci się spakować was na urlop i wszystkie walizki umieściłaś zgodnie z prawidłami ergonomii w samochodowym bagażniku, lecz dlaczego on się teraz tam zbliża i zaczyna wszystko przepakowywać?
Dlaczego ma czelność mówić, że jest źle spakowane? Dlaczego w swej próżności uważa się za eksperta od pakowania? Wierzy ponad wszystko, że jest obdarzony ponadprzeciętną zdolnością organizacji przestrzeni, a poza tym uwielbia rozwiązywać łamigłówki.
Przechowują całą masę narzędzi, których nigdy nie używają
Nigdy nie wiadomo, kiedy się coś przyda, trzeba być przygotowanym na samowystarczalność. Nie do każdego gwoździa nadaje się ten młotek, stąd jest ich tak wiele. A poza tym w tak profesjonalnym otoczeniu mężczyźni czują się prawdziwymi profesjonalistami.
Nie chcą mówić o swoim dniu
Po pracy, pod koniec dnia mężczyźni są zmęczeni od całodziennego myślenia, kobiety z kolei od mówienia. Badania pokazują, że kobiety wypowiadają dziennie od 8 do 9 tys. słów, podczas gdy mężczyźni od 2 do 4 tys. Wieczorem panowie mają już wykorzystany limit mówienia, a kobietom wciąż zostaje parę tysięcy...
Mają wybiórczą pamięć
Jak to jest, że pamiętają wynik meczu finałowego Ligi Mistrzów sprzed 8 lat, a nie są w stanie sobie przypomnieć o imieninach własnej matki? 60 proc. mężczyzn zapomina o urodzinach i rocznicach, dla porównania taką amnezję ma zaledwie 16 proc. kobiet. Rocznicowe imprezy wiążą się z wydarzeniami emocjonalnymi, a te bardziej przemawiają do umysłu kobiet niż mężczyzn. Panowie wolą się pławić w walce i grze, a takie emocje zapewniają im widowiska sportowe. Wspomnienia z nimi związane wprawiają ich w lepsze samopoczucie.
Wykazują dziwną zazdrość o szkolną miłość
Bywają chorobliwie zazdrośni o przeszłe miłości z tych najwcześniejszych lat. Czują wtedy swoją niemoc i bezradność wobec wspomnień. Owszem mogą wyładować swoją złość na facecie wgapiającym się w ciebie przy barze, lecz siła wspomnień jest naprawdę zabójcza.
Odwiedź też dział psychologia