"Rolnicy. Podlasie": Pożar na Podlasiu. Gospodarze ruszyli z pomocą

Tomek z innymi działaczami związku hodowców organizują pomoc dla gospodarza, któremu spaliły się obory wraz z inwentarzem. Tomek oglada zgliszcza, poznaje szczegóły dot. pożaru. Dzięki sąsiedzkiej pomocy do gospodarstwa trafia około 40 jałówek. Co jeszcze słychać u gospodarzy z Podlasia? Tego dowiesz się, oglądając nowy odcinek serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" w niedzielę o godz. 20 w FOKUS.TV.

Co słychać u bohaterów popularnej serii dokumentalnej?
Co słychać u bohaterów popularnej serii dokumentalnej?materiały prasowe

W Pokaniewie Tomek oraz Monika wybierają cieliczki, które pojadą do gospodarzy, aby odbudować zniszczone pożarem stado. Tomek z innymi działaczami związku hodowców organizują pomoc dla gospodarza, któremu spaliły się obory wraz z inwentarzem. Tomek ogląda zgliszcza, poznaje szczegóły dot. pożaru. Dzięki sąsiedzkiej pomocy do gospodarstwa trafia około 40 jałówek. Pogorzelcy są szczerze wzruszeni pomocą dobrych ludzi i wierzą, że uda im się stanąć na nogi.

W Tykocinie Wiesia, Wojtek i Szymek idą obejrzeć prace przy nowej hali udojowej. Niedługo już zakończą się prace przy tej inwestycji, która zapewni w pełni zmechanizowany ciąg produkcji mleka. Następnie Wojtek i Szymek jadą w pole kosić lucernę, która stanowi wydajne źródło paszowe ich stada. Tymczasem Patrycja przywozi wydrukowane zaproszenia na ich ślub z Szymonem. Młodzi muszą zacząć już zapraszać gości, a przez pracę w polu mają niewiele czasu na przygotowania do ślubu.

W Plutyczach Gienek i Jastrząb przychodzą pomóc Paulinie, która kończy kopanie ogródka. Chce posadzić dynie, ale nie ma nasion. W Dzieniszkach panowie odwiedzają p. Zinę, która obiecuje dać im pestki dyni w zamian za pomoc przy ładowaniu chrustu w worki i sporządzeniu nowego stracha chroniącego kury przed jastrzębiami. Kiedy prace są wykonane dostają obiecane pestki dyni i wracają do Plutycz. Tymczasem w ogródku pojawił się Andrzej, który pomaga siostrze.

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi. 

Interia jest patronem medialnym serialu - na stronie rolnicypodlasie.interia.pl znajdziecie odcinki z poprzednich sezonów serialu oraz to, czego widzowie nie zobaczyli w telewizji.

Oglądaj nowy sezon serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę o 20 - tylko w telewizji FOKUS TV.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}