"Rolnicy.Podlasie": Co wydarzy się w nowym odcinku?

Do Plutycz do Andrzeja i Gienka przyjedżają Walek i Jastrząb. Na samochód z przyczepką ładują stare, nieużywane maszyny. Jest przy tym trochę kłopotów. Jadą do skupu złomu. Walek opowiada, że na złomowisku można znaleźć wiele przydatnych rzeczy. Co jeszcze słychać u gospodarzy z Podlasia? Tego dowiesz się, oglądając nowy odcinek popularnej serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" już w niedzielę o godz. 20:15 w FOKUS TV.

"Rolnicy.Podlasie". Co wydarzy się w nowym odcinku?
"Rolnicy.Podlasie". Co wydarzy się w nowym odcinku?materiały prasowe

Do Plutycz do Andrzeja i Gienka przyjedżają Walek i Jastrząb. Na samochód z przyczepką ładują stare, nieużywane maszyny. Jest przy tym trochę kłopotów. Jadą do skupu złomu. Walek opowiada, że na złomowisku można znaleźć wiele przydatnych rzeczy.

W Laszkach Emilka i Karol doją niebieską krowę, która po wycieleniu daje dużo mleka. Emilka kolczykuje cielaczka, który niestety nie jest niebieski, a umaszczony na czarno, po byku rasy holsztyńskiej. Zabieraja się też za porządki na pastwisku, ponieważ ogier Zefir zniszyczył zagrodę. Karol z Emilką odkręcaja deski, drewno wykorzystają na opał.

W Ciemnoszyjach pojawił się nie lada kłopot. Zamówione rurki, do montażu nowych stanowisk dla krów mają nieodpowiednie wymiary. Justyna zwraca też uwagę, że trzeba sprawdzić obowiązujące przepisy, które określają jakiej wielkości stanowiska muszą mieć krowy. Do gospodarstwa przyjeżdża też weterynarz, aby usunąć łożysko jednej z krów po wycieleniu, zwierzę dostaje antybiotyk i zostaje oznaczone. Mleko krowy, która dostała antybiotyk, nie może trafić do wspólnego zbiornika.

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi. 

Interia jest patronem medialnym serialu - na stronie rolnicypodlasie.interia.pl znajdziecie odcinki z poprzednich sezonów serialu oraz to, czego widzowie nie zobaczyli w telewizji.

Oglądaj nowy sezon serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę o 20:15 - tylko w telewizji FOKUS TV.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}