Rolnicy.Podlasie: Kiedy zwierzaki wymykają się spod kontroli...

Gienek chce wyganiać krowy na pastwisko. Andrzej nie może mu pomóc, bo doskwiera mu kontuzjowana ręka. Na szczęście pojawia się Sławek "Jastrząb", który angażuje się w akcje. Nie idzie mu dobrze, bo krowa ciągle mu ucieka. Gienek się denerwuje, ale rozumie, że "miastowy" może mieć trudności z tą robotą. Co jeszcze słychać u dzielnych gospodarzy z Podlasia? Tego dowiecie się, oglądając nowy odcinek serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie" w niedzielę o godz. 20 w FOKUS.TV.

Co wydarzy się w nowym odcinku serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie"
Co wydarzy się w nowym odcinku serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie"materiały prasowe

Andrzej i Jastrząb jadą do Bielska, aby w miejscowej siłowni Andrzej mógł kontynuować zabiegi rehabilitacyjne ręki. - najtrudniejsze ćwiczenia były z piłką - przyznajde gospodarz, który poznają szereg ćwiczeń i urządzeń, z którymi dotąd nie miał do czynienia.

Nowa buda dla psa w Borowskich Ciborach jest wreszcie ukończona, chociaż nie obywa się bez kłopotów, bo Miśka ustawicznie "wysnuwa" się z szelek i ucieka na teren gospodarstwa. Z powodu polowań na kury nie można psa zostawić na dzień nie uwiązanego, dlatego też gospodarze ganiają za nim, aż udaje się psa złapać i "zamontować" w nowej budzie.

Następnie przyjeżdża Darek z bryczką zaprzężoną w parę kucyków. Kinga uczy się lepiej powozić i przygotowuje do konkursu powożenia. Cała rodzina Bogdana idzie na pole, gdzie ustawia się bramki i zawodniczka stara się przejechać trasę, nie potrącając pachołków. - Człowieka przejechałaś - krzyczą kibice, kiedy trąci zabezpieczenia. Ponadto Michał robi jej psikusy, zwężając przejazd między bramkami. Jak pójdzie jej na zawodach?

Justyna w Ciemnoszyjach ma ciężki weekend. Została sama przy udoju, gdyż pracujący na co dzień w gospodarstwie ludzie mają wolne, a Łukasz zajmuje się objeżdżaniem pól z agrotechnikiem, aby zobaczyć, jak wschodzą uprawy i czego im potrzeba. Ponadto Łukasz udaje się na ćwiczenia miejscowego oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej, której jest członkiem, kontynuując tradycje rodzinne. Oddział przeprowadza ćwiczenia.

W kolejnej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi. 

Interia jest patronem medialnym serialu - na stronie rolnicypodlasie.interia.pl znajdziecie odcinki z poprzednich sezonów serialu oraz to, czego widzowie nie zobaczyli w telewizji.

Oglądaj nowy sezon serialu "Rolnicy. Podlasie" w niedzielę o 20:00 - tylko w telewizji FOKUS TV.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}