Doskonały sposób na miękkie i puszyste ręczniki. Sprawdzony przez nasze babcie

Regularne pranie ręczników to konieczność, gdy mowa o zachowaniu higieny. Niestety zdarza się, że po wyjęciu z pralki i wyschnięciu, stają się one szorstkie, twarde i nieprzyjemne w dotyku. Na szczęście istnieje pewien sprawdzony sposób, który sprawi, że ręczniki będą nie tylko idealnie czyste, ale i miękkie.

Co zrobić, by ręczniki po wypraniu nadal były miękkie i puszyste?
Co zrobić, by ręczniki po wypraniu nadal były miękkie i puszyste?123RF/PICSEL

Dlaczego ręcznik po wypraniu jest twardy i szorstki?

Ręczniki wymagają od nas częstego prania, ponieważ stały kontakt z wodą i skórą człowieka, sprzyja gromadzeniu się na ich powierzchni bakterii, o czym może świadczyć, chociażby nieprzyjemny zapach ręcznika.

Ręcznik powinien spełniać przede wszystkim jedną funkcję - dobrze wchłaniać wodę. Jednak wycieranie się ręcznikiem jest zdecydowanie przyjemniejsze, gdy jest on miękki w dotyku i puszysty. Pranie ręczników w wysokich temperaturach skutecznie neutralizuje znajdujące się na nim bakterie, ale sprawia również, że staje się on twardy i szorstki.

Jednym z domowych sposób na uzyskanie miękkiego i puszystego ręcznika, jest dodawanie do prania octu i sody oczyszczonej. Taka mikstura "rozluźnia" włókna ręcznika, dzięki czemu po wypraniu i wysuszeniu jest on bardzo przyjemny w dotyku. Należy jednak pamiętać, że ocet charakteryzuje się niekoniecznie przyjemnym zapachem, przez co efekt finalny może być nieco rozczarowujący.

Nie należy jednak załamywać rąk, ponieważ istnieje jeszcze jeden trik, który z powodzeniem stosowały nasze babcie, by cieszyć się doskonale czystymi i puszystymi ręcznikami.

Chcesz cieszyć się z miękkich i puszystych ręczników? Dodaj do prania jeden składnik
Chcesz cieszyć się z miękkich i puszystych ręczników? Dodaj do prania jeden składnik123RF/PICSEL

Genialny trik na miękkie i puszyste ręczniki

Gliceryna to produkt obecnie nieco zapomniany, ale charakteryzujący się świetnymi właściwościami, przydatnymi m.in. podczas prania ręczników. Okazuje się, że nasze babcie wykorzystywały ten specyfik, dzięki któremu ich wyprane ręczniki zawsze były czyste, pachnące, miękkie i puszyste. Jak zatem uzyskać taki efekt?

Wystarczy, że trzy łyżki gliceryny dodamy do bębna pralki, włożymy do środka ręczniki i nastawimy odpowiedni program prania. Po wypraniu i wysuszeniu ręczników ich materiał nadal będzie przyjemny w dotyku, a rączniki nie stracą właściwości chłonięcia wody.

Matteo Brunetti: We Włoszech trudno wyszukać dobrą włoską restaurację, bo oceny turystów wprowadzają w błąd INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas