Reklama

"Nikt nas nie uczy jak żyć w wieku dojrzałym" Andrzej Saramonowicz u Katarzyny Zdanowicz

Gościem ostatniego odcinak videocastu "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" jest reżyser i scenarzysta Andrzej Saramonowicz. Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka Polsat News rozmawiała z nim m.in. o wkraczającej do kin nowej produkcji Saramonowicza pt. "Bejbis", o rodzicielstwie i kryzysie wieku średniego, który, jak uważa rozmówca, ciągle przechodzi na nowo. Cały odcinek dostępny jest poniżej.

 Andrzej Saramonowicz to dziennikarz, scenarzysta i reżyser znany przede wszystkim jako autor popularnych komedii romantycznych takich jak; "Testosteron", "Lejdis", czy "Idealny facet dla mojej dziewczyny". Po kilku latach przerwy wraca z komedią "Bejbis", która pojawi się w kinach już za kilka dni. 

Andrzej Saramonowicz o rodzicielstwie: "Kiedy się pewnej twierdzy nie da obronić, (...) bronimy jej, aż zginiemy"

Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka Polsat News rozmawiała z Andrzejem Saramonowiczem o jego działalności filmowej, kryzysie wieku średniego, o rodzicielstwie, czy feminizmie. Aktor wspomniał kiedyś, że zdumiewają go mężczyźni, którzy wyprowadzili się z domów, gdzie były ich dzieci i żyją z kobietami, które mają własne dzieci - przyznał, że dla niego to rodzaj znacznie poważniejszej zdrady, niż to, co klasycznie uznaje się za zdradę. Skąd takie stanowisko? Reżyser wyznaje: 

Co jest kluczem do długiego i udanego małżeństwa? Andrzej Saramonowicz wyjaśnia. "Zdanowicz. Pomiędzy wersami"

Reklama

Andrzej Saramonowicz poznał swoją żonę w nastoletnim wieku i od tego czasu są ze sobą nieustannie. Co sprawiło, że mimo różnych życiowych perturbacji i przeciwności losu ich związek ciągle ma się dobrze?

Reżyser tłumaczy również błąd, który popełnia wiele par, a którego skutkiem są bolesne rozstania i rozwody:

Dodaje również: "Dzisiaj łatwiej jest wychodzić ze związku, ponieważ nie zakładasz, że to musi być do końca życia".

Videocast Katarzyny Zdanowicz: Andrzej Saramonowicz o kryzysie wieku średniego

Andrzej Saramonowicz w swoich filmach podejmuje się tematów społecznych, którym m.in. jest kryzys wieku średniego. Skąd według scenarzysty się on bierze? Jak sobie z nim poradzić? W videocascie "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" zaznacza:

Dodaje: "Kryzysy się biorą z przetrenowania. Nikt nas nie uczy, jak żyć w wieku dojrzałym (..). Ta przemijalność nadaje sens - nic byśmy nie zrobili, jeśli bylibyśmy nieśmiertelni".

Starzenie się u kobiet a równouprawnienie: "Świat został zbudowany przez mężczyzn"

Andrzej Saramonowicz jest twórcą filmów, które dotykają tematyki kobiecej. W programie "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" tłumaczy, jak rozumie współczesny feminizm:

Andrzej Saramonowicz szczerze o rządzie: "Próbuje związać życie ludzi"

Andrzej Saramonowicz wyznaje, że w swojej twórczości stara się być szczery, a swój głos w przestrzeni publicznej zabiera jako obywatel. Podczas rozmowy z Katarzyną Zdanowicz wyjawia:

Cały odcinek:

Zobacz również:

Katarzyna Dowbor i Agnieszka Dygant szczerze o menopauzie: "Wiek to pojęcie względne"

Maria Sadowska u Katarzyny Zdanowicz: "Dziewczyny z Dubaju to mój najlepszy film". Będzie nowy film z Dodą?

"Wracam do domu i płaczę". O tych kosztach pomagania innym nikt nie mówi. Anna Cieślak u Katarzyny Zdanowicz

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy