Reklama

Reklama

10 powodów, żeby nie przejmować się kompleksami!

My, dziewczyny, ciągle jesteśmy niezadowolone z własnego ciała i potrafimy narzekać niemal na wszystko. Przestańmy zawracać sobie tym głowę, bo... szkoda życia!

1. Bo w każdej z nas kryje się niesamowita dziewczyna!

Wszystkie panny, które uważasz za piękne, także mają wady. Jedyna różnica między nimi a tobą jest taka, że one umieją maksymalnie podkreślić swoje mocne strony. Naucz się tego!

2. Bo każdy problem ma swoje rozwiązanie!

Nic nie jest z góry przesądzone i każdy z twoich kompleksów można zlikwidować. Przestań się więc zamartwiać i zacznij działać! Zaakceptuj, zmień, zatuszuj lub zniweluj! Weź się za siebie: uprawiaj sport, zetnij włosy, wylecz zęby... Dbając o ciało, nauczysz się kochać swoją osobę i zdobędziesz pewność siebie!

3. Bo mamy masę zalet: poczucie humoru, ciekawość świata, szczerość, hojność...

Interesuj się ludźmi, otwórz oczy na to, co się dzieje na świecie, odważnie wyrażaj swoje opinie... Dziewczyna, która wykorzystuje swoje zalety i zdolności, ma to wypisane na twarzy. No i poza tym - po prostu się wyróżnia!

Reklama

4. Bo ideał nie istnieje!

To oczywiste, że nikt nie jest perfekcyjny. Gdyby wszystkie dziewczyny były idealne, niczym by się od siebie nie różniły. A chyba lepiej mieć własną osobowość, prawda? Popatrz przychylnym okiem na swoje wady i spróbuj je zatuszować, pozostając sobą i nie chcąc upodobnić się do kogoś innego.

5. Bo ludzie, którzy nas kochają, akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy!

Twoja rodzina i przyjaciele zapewniają cię, że jesteś śliczną, sympatyczną i interesującą dziewczyną. Pokaż się więc innym z takiej samej strony, z jakiej prezentujesz się przyjaciołom. Zobaczysz, że obcy ludzie tak samo zaakceptują cię taką, jaką im się pokażesz.

6. Bo chłopaki wolą dziewczyny, które wierzą w siebie!

Brunetki czy blondynki, drobne czy zaokrąglone, wysokie czy niskie... Chłopaki zawsze wybierają dziewczyny, które akceptują siebie i swoje ciało. Ładna laleczka, która ciągle narzeka na swoją figurę, potrafi znudzić każdego. Postaw się na ich miejscu: pociągają cię faceci, którzy się źle czują w swojej skórze?

7. Bo jesteśmy młode i całe życie jeszcze przed nami!

Po co się zamartwiać, skoro życie jest takie piękne? Jest jeszcze tyle rzeczy do spróbowania i odkrycia: podróże, miłość, przyjaźń... Nie przegap tego!

8. Bo nie musimy się przejmować spojrzeniami innych!

Dobrze wiesz, że każdy ma jakieś wady. Dlaczego więc ktokolwiek miałby mieć prawo do oceniania cię? A poza tym jeszcze jedna ważna rzecz: lepiej wzbudzać zainteresowanie niż obojętność.

9. Bo uwielbiamy czekoladę, nie przepadamy za sportem, a makijaż to nie nasza bajka!

Z powodu kompleksów często unikamy rzeczy, które sprawiają, że czujemy się dobrze. I odwrotnie: robimy coś, na co w ogóle nie mamy ochoty. A przecież każdy ma prawo żyć własnym rytmem. Hm, żeby być pięknym, trzeba cierpieć, ale bez przesady.

10. Bo także gwiazdy mają wady, a i tak je uwielbiamy!

Eva Longoria ma małe piersi, Sarah Jessica Parker - duży nos, Jennifer Lopez - krągłe pośladki, a Lily Allen - solidne nogi... I co z tego? Dlaczego u nich ci to nie przeszkadza, a nie tolerujesz podobnych cech u siebie? Przecież one są superlaskami, ty też więc możesz taka być, prawda?

Twist

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje