Reklama

Reklama

​Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać swój potencjał!

Życie powinno fascynować i zaskakiwać. Niestety większość z nas o tym zapomina i funkcjonuje z dnia na dzień. Jeśli czujesz się jedną z osób, które przestały czerpać z niego przyjemność, specjalnie dla ciebie przedstawiamy inspirującą historię kick bokserki, będącej jednocześnie spełnioną kobietą.

Reprezentujesz wyjątkowy zestaw cech, który sprawia, że jesteś unikalną jednostką. Jak kształtuje się twój charakter? Ogromny wpływ mają na niego czynniki środowiskowe, czyli sytuacja rodzinna, krąg znajomych czy wybór szkoły i pracy. Niemniej jednak ważne są geny - okazuje się, że w podobnym stopniu odpowiadają za ludzką osobowość. Czy więc jesteś skazana na samą siebie? Owszem, ale to nie znaczy, że nie możesz czegoś w swoim życiu zmienić. Wystarczy zacząć wykorzystywać swój potencjał, rozwijać dane ci cechy, by z każdym dniem stawać się lepszą wersją siebie. Nie da się? Takie podejście nie spodobałoby się Marii, mistrzyni świata w kick boxingu, nauczycielce, trenerce i organizatorce akcji charytatywnych, która na co dzień w stu procentach wykorzystuje swój potencjał. 

Reklama

Fighterka z wielkim sercem

Często obrywała w życiu, ale w końcu na tym polega jej zawód. Maria od lat walczy jako kick bokserka i to z dużymi sukcesami, zdobyła m.in. Puchar Świata. Nie osiadła na laurach, zaczęła trenować rugby, sport uznawany za typowo męski. Jakie cechy sprawiają, że nigdy się nie poddaje? Jak sama twierdzi, odpowiada za to wytrwałość i determinacja, a także wewnętrzna siła i zdecydowanie. Maria pracuje obecnie jako trenerka i nauczycielka wychowania fizycznego. Jest nie tylko pedagogiem, ale również przyjaciółką swoich uczniów. Zaraża ich pasją do ukochanego sportu, ale uczy jeszcze czegoś. Prowadzi w szkole Koło Wolontariatu. W ten sposób pragnie w swoich wychowankach zaszczepić cechy należące do drugiej strony jej osobowości, a mianowicie empatię, wrażliwość i ciepło.  - Swoim podopiecznym powtarzam: jak powiedział amerykański pisarz Zig Ziglar, jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać swój potencjał - opowiada Maria. - Zachęcam też wszystkie kobiety do odkrywania w sobie piękna, siły i woli walki - dodaje.

Poznaj siebie

Każdy z nas pielęgnuje w sobie skomplikowaną osobowość. Możesz, jak Maria, jednocześnie bić się na ringu i organizować zbiórki finansowe dla chorych dzieci. Możesz rzucić niesatysfakcjonującą pracę i zacząć podróżować lub uprawiać ogródek; wziąć się za siebie i zdobyć szczyty. Istnieje jednak jeden warunek. By to zrobić, musisz przestać porównywać się z innymi. Idź własną ścieżką i uwierz, że zmiany nie tylko są możliwe, ale niezwykle łatwo je realizować.

Nie wiesz, czego chcesz? Pewnie miałaś w życiu mnóstwo pasji, jednak za każdym razem z czasem traciłaś zainteresowanie, a teraz uważasz, że masz słomiany zapał. Nie bądź dla siebie tak surowa, przecież to naturalne i świadczy o ciekawości świata i otwartości umysłu. Im więcej w życiu spróbowałaś, tym łatwiej ci określić, co faktycznie sprawia ci przyjemność. A może doskonale wiesz, czego pragniesz, ale nie wierzysz, że marzenia da się spełniać?

Zrób pierwszy krok

Prawdopodobnie na co dzień nie masz czasu na to, by zastanowić się nad zmianami. W takim razie potrzebujesz urlopu! Wyjedź gdzieś w samotności, znajdź chwilę na rozmyślania. Pomoże ci to zdystansować się od życia codziennego i zrozumieć, co tak naprawdę sprawia ci przyjemność. Stwórz plan działania. Może będziesz musiała rzucić pracę, na rzecz gorzej płatnej, ale bliższej twoim marzeniom, by dopiero za jakiś czas otrzymać tę wymarzoną posadę? Albo zrezygnujesz z niektórych przyjemności na rzecz żmudnej pracy po godzinach, która początkowo nie przyniesie ci żadnych zysków. Jedno jest pewne, przewrócisz swoje życie do góry nogami, a znajomi będą pukać się w czoło, ale ty nie możesz się poddać, bo jesteś na najlepszej drodze do spełnienia.

Życie daje ci mnóstwo możliwości, by czerpać z niego pełnymi garściami. Musisz jednak odkryć w sobie siłę do działania i uwierzyć we własny potencjał. Stań się lepszą wersją siebie!

Opisane historie zostały nadesłane w ramach konkursu firmy Wawel "Charakter nadaje życiu smak".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy