Reklama

Reklama

Raport kobiecym okiem

Wygodnie i niezawodnie

Dwa miesiące temu zapytaliśmy nasze użytkowniczki oraz czytelniczki „Olivii” o to, co najbardziej lubią w swoich samochodach.

Myli się ten, kto sądzi, że kobiety wybierają samochody, kierując się ich kolorem. Nasz konkurs pokazał, że choć estetyka jest dla pań ważna, to jednak nie najistotniejsza. Kobiety są praktyczne. Kiedy szukają auta dla siebie, zwracają oczywiście uwagę na jego wygląd, ale dużo bardziej liczy się dla nich wygoda i bezpieczeństwo.

Większość z nich pisząc o tym, co najbardziej w swoim samochodzie ceni, wymienia duży bagażnik, możliwość schowania drobiazgów w rozmaitych skrytkach, poręczne uchwyty na kubki oraz dobrą jakość dźwięku samochodowego odtwarzacza. "W moim aucie czuję się jak w domu, dzięki temu że wożę w nim połowę mojej garderoby z butami, aby zawsze być przygotowana na każdą okazję. Kubek z kawą i schowek pełen płyt z ulubioną muzyką dają poczucie relaksu" - pisze jedna z uczestniczek konkursu, Małgorzata z Tychów.

Reklama

"W moim samochodzie uwielbiam różne skrytki i zakamarki, w których mogę ukryć niezbędne podczas podróży gadżety: kubki, scyzoryk, tusz do rzęs, power bank, parasol, torby i torebki i wiele innych niezbędnych przedmiotów" - dodaje Joanna z Rogowa.

Z wypowiedzi uczestniczek konkursu wynika też, że cenią swoje samochody za niezawodność. "W mojej Fabii lubię najbardziej to, że jest niezawodna - moje nowe cacko ma już 15 lat i ani razu, podkreślam, ani razu mnie nie zawiodła" - chwali swoją Škodę Renata z Osieku nad Notecią.

A czy kobiety lubią "małe kobiece auta" jak się powszechnie uważa? Niektóre tak, ale to także jest podyktowane względami praktycznymi. Niewielkich rozmiarów samochodem sprawniej poruszamy się po zakorkowanych centrach miast i łatwiej parkujemy na zatłoczonej ulicy czy ciasnym parkingu. Właśnie na te udogodnienia wiele pań kładzie nacisk, zachwalając kompaktowy rozmiar swojego auta

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje