Reklama

Reklama

Jak sprawić, żeby prasowanie było łatwiejsze?

Prasowanie jest jednym z najmniej lubianych obowiązków domowych. Zwykle zajmuje bardzo dużo czasu i pochłania mnóstwo energii. Co zrobić, by ta czynność stała się dla ciebie przyjemnością?

Logistyka

Pierwszym krokiem, żeby ułatwić sobie prasowanie, jest odpowiedni plan działania. Jeśli zebrałaś więcej ubrań np. z całego tygodnia i wiesz, że prasowanie zajmie Ci trochę czasu, postaraj się zorganizować go tak, aby był nie tylko pożyteczny, ale też przyjemny. Włącz swój ulubiony serial lub film, a dzieci oddaj pod opiekę taty lub babci. Z pewnością przyda się też kubek z ulubionym napojem.

Reklama

To jednak nie wszystko, co możesz zrobić, by ułatwić sobie pracę. Już na etapie pakowania brudów do pralki zwróć uwagę, by nie zapełniać bębna w całości. Dzięki temu ciuchy nie tylko lepiej się wypiorą, ale również będą mniej pogniecione. Unikaj również prania cięższych, grubych ubrań wraz z lekkimi, cienkimi tkaninami.

Kolejnym krokiem w twoim planie powinno być odpowiednie rozwieszenie wypranych rzeczy. Zanim ułożysz je na suszarce, wytrzep je i rozprostuj tak, by ułatwić sobie późniejsze prasowanie. Bardziej wymagające rzeczy, takie jak koszule, sukienki czy spódnice, powieś na wieszakach. Dzięki temu rozprostują się nieco w trakcie suszenia, co znacznie ułatwi prasowanie. Nie odkładaj tego w nieskończoność. Przed przystąpieniem do prasowania,  dobrze jest posortować ubrania na te grubsze, które wymagają wyższej temperatury i delikatniejsze, przy których żelazko powinno być chłodniejsze. Nie lubisz tego etapu i uważasz, że to strata czasu? Na to też jest sposób, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Technologia

Kiedy już odpowiednio przygotujesz swoje ubrania do prasowania, powinnaś przyjrzeć się sprzętowi, z którego korzystasz. Tradycyjne żelazka wymagają sporo zachodu, zwłaszcza jeśli prasujesz rzeczy niekonwencjonalne, takie jak długie firany czy delikatne tkaniny albo chcesz wyprasować dużo ubrań na raz. Co więcej, w zwykłych żelazkach trzeba regulować temperaturę w zależności od prasowanej tkaniny, a dodatkowo mały zbiornik wody powoduje, że co chwilę należy ją uzupełniać, przez co prasowanie trwa znacznie dłużej niż byś tego chciała.

W takim wypadku rozwiązaniem może być żelazko z generatorem pary, które dzięki specjalnej technologii OptimalTEMP pozwoli bezpiecznie wyprasować każdy, nawet najdelikatniejszy czy najtrudniejszy do prasowania materiał, bez ryzyka przypalenia i konieczności ręcznego dostosowywania temperatury. Brak pokrętła do regulacji temperatury oznacza, że nie będzie już również potrzeby sortowania ubrań, a wszystkie Twoje rzeczy będą bezpieczne! Jak to możliwe? Kluczem jest optymalna temperatura stopy i niesamowicie silny wyrzut pary, które w połączeniu zapewaniają perfekcyjne rezultaty prasowania i jednocześnie gwarantują 100% bezpieczeństwa dla każdej tkaniny. Nawet, gdy zostawisz włączone żelazko bezpośrednio na ubraniu, nic się nie przypali!

Wybierając sprzęt, zwróć również uwagę, czy posiada inteligentny czujnik kontrolujący pracę żelazka, bo to również ułatwi prasowanie W generatorach pary Philips PerfectCare Elite Plus zastosowano czujnik DynamiQ, który wykrywają każdy ruch żelazka i automatycznie uwalnia parę, gdy prasujesz Gdy tylko przestajesz z niego korzystać, urządzenie  przestaje wytwarzać parę. Nie musisz nic naciskać, żelazko zrobi to za Ciebie.

W pionie i w poziomie

Rzeczą, która najbardziej irytuje ludzi w czasie prasowania, jest konieczność odpowiedniego ułożenia ubrań z falbankami czy trudnymi aplikacjami na desce do prasowania. A przecież nie wszystkie rzeczy nadają się do prasowania na desce i nie zawsze musisz ją rozkładać. W takim wypadku warto skorzystać z możliwości prasowania w pionie. Potrzebujesz do tego tylko miejsca do powieszenia wieszaka oraz generatora pary z silnym wyrzutem. W ten sposób sprawnie wyprasujesz nawet największe zagniecenia, bez konieczności uciążliwego ustawiania wszystkiego na desce oraz ryzyka przypalenia bądź wyświecenia. Funkcja prasowania w pionie z pewnością przyda Ci się też przy firankach i odświeżaniu marynarek.

Prasowanie może być łatwiejsze, prawda?

Materiał powstał we współpracy z marką Philips

Źródło: Interia / materiały prasowe

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama