Reklama

Reklama

Jak poprawnie malować brwi – makijaż od podstaw

Makijaż brwi tylko pozornie wydaje się trudny. Wystarczy poznać technikę ich konturowania, by kształt brwi podkreślał głębię spojrzenia oraz kontur twarzy. Dowiedz się, jak powinien wyglądać makijaż od podstaw, dzięki któremu uzyskasz zarazem naturalny, ale i wyrazisty efekt.

Podstawa to dobre przygotowanie

Malowanie brwi dla początkujących wydaje się nieco skomplikowane. By przebiegło sprawnie, należy pamiętać by właściwie przygotować brwi do makijażu. Przede wszystkim należy je dokładnie wyregulować. Można użyć w tym celu pęsety, która pozwoli ze szwajcarską precyzją pozbyć się zbędnych włosków. Równie dobrze można wykorzystać wosk lub zdecydować się na nitkowanie. Jeżeli nie masz wprawy, a zależy ci na idealnym kształcie brwi, udaj się do kosmetyczki, która wykona profesjonalną regulację.

Kiedy twoje brwi będą posiadały już wymarzony kształt, możesz przejść do makijażu. Ale zanim rozpoczniesz samo malowanie brwi, uczesz dokładnie włoski. Użyj do tego miękkiej szczoteczki albo gąbeczki. Układaj włoski zgodnie z kierunkiem ch wzrostu, czyli od kącika oka do skroni. Zaczesuj je do góry, by nie spłaszczać ich kształtu, a go podkreślać.

Reklama

Idealne brwi możesz namalować

Rzadko która kobieta jest zadowolona z naturalnego kształtu swoich brwi. Makijaż od podstaw sprawia jednak, że w szybki sposób możesz zmienić je w idealne. Jak malować brwi? Poznaj główne zasady:

  1. Zacznij od narysowania konturu brwi. Kształt dobierz zgodnie z kształtem całej twarzy. Pamiętaj, że do podłużnego zarysu pasują brwi proste, a do okrągłej buzi te przypominające trójkąt. Kontur brwi najlepiej rysować kredką do brwi. Nie naciskaj jej jednak zbyt mocno, by uniknąć karykaturalnego efektu, a także osadzenia się grudek.
  2. Wypełnij teraz wnętrze konturu. Tutaj sprawdzą się cienie do brwi, które rozprowadzisz delikatnie pędzelkiem o ściętym włosiu. Dobieraj cienie o barwie ciemniejszej nie bardziej niż dwa tony od naturalnego koloru Twoich brwi. Zbyt ciemne nie będą wyglądać naturalnie i Cię postarzą. Wypełnienie możesz wykonać także kredką albo specjalnym żelem do modelowania brwi. Nie każdy od razu wie, jak malować brwi. Dlatego też, wykonując malowanie brwi dla początkujących, wykorzystuj każdego rodzaju kosmetyk, by metodą prób i błędów wybrać ten idealny dla siebie.
  3. Nadmiar kolorowego kosmetyku z łatwością wytrzesz patyczkiem bądź wacikiem. Niektóre produkty do makijażu brwi wyposażone są już w specjalną szczoteczkę umożliwiającą zebranie nadmiarowej ilości produktu. Nierówności z kolei, możesz zniwelować korektorem – najlepiej tym w sztyfcie – dla pełnej precyzji i wygody oraz idealnego wykończenia.Spektakularne malowanie brwi dla początkujących

Okazuje się, że nie trzeba decydować się na trwały makijaż permanentny, ani udawać się na farbowanie henną, by każdego dnia cieszyć się idealnym konturem brwi. Co ciekawe, coraz więcej kobiet nie zapomina o nich podczas codziennego makijażu. Wreszcie chcemy wiedzieć, jak malować brwi, by stały się one naszym atutem i dopełniały całego make-up’u. W końcu Idealne brwi podkreślają nasze spojrzenie i dodają nam charakteru.

W zależności od wybranego konturu, można nimi modelować optycznie wygląd całej twarzy. Ciemniejsze brwi nadadzą się na wieczorne wyjście czy uroczysty bankiet,a te idealnie zbliżone do naturalnego odcienia włosków, sprawdzą się natomiast na co dzień. Ważne jest, by makijaż od podstaw brwi skutkował doskonale symetrycznymi liniami, które podkreślą naszą urodę.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: makijaż | brwi | piękne brwi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy