Reklama

Reklama

Przyjaciółka dobra na wszystko!

Kobiety, o wiele częściej niż mężczyźni, zawierają przyjaźnie. Niewiele przedstawiciele piękniejszej płci jest w stanie wyobrazić sobie życie bez, chociażby jednej, przyjaciółki. Już od najmłodszych lat, dziewczynki tworzą przyjacielskie kręgi, połączone silnymi więzami. Po co nam przyjaciółki?

Zalety babskich wieczorów

W zasadzie na to pytanie można być odpowiedzieć po prostu: przyjaciółka jest dobra na wszystko! Właśnie dlatego tak bardzo lubimy zorganizować, przynajmniej raz na jakiś czas, babski wieczór. W luźnej atmosferze bliskich osób można porozmawiać o tym, o czym trudno rozmawia się z nawet najbardziej idealnym partnerem, dziećmi czy rodzicami. Przyjaciółki są zwykle w zbliżonym do nas wieku, wiele nas z nimi łączy (zainteresowania, wykształcenie, pochodzenie), ale przy okazji każda ma nieco inne doświadczenia. Dzięki temu każda przyjaciółka ma inne spojrzenie na temat, o którym rozmawiacie. Pozwala to na wymianę myśli, poszerza horyzonty i staje się punktem wyjścia do niekończących się dyskusji.

Reklama

W czasie babskich plotek można także swobodnie porozmawiać o swoich partnerach. Masz ciche dni z ukochanym? Z pewnością któraś z twoich przyjaciółek przechodziła przez to ostatnio i chętnie podzieli się z tobą swoim sposobem na rozwiązanie tego problemu. Odkąd pojawiło się dziecko nie układa wam się w łóżku? Na pewno niejedna bliska koleżanka też miała ten problem i podpowie, jak można nad nim popracować.

Babskie wieczory to także okazja do tego, by poczuć się swobodniej. Nierzadko nawet dorosłe kobiety umawiają się na "piżamowe imprezy", w czasie których nikt nie dba o smart casual czy biznes look. Ma być miło i sympatycznie.  Taka domówka przy kieliszku wina, plotkach i wspomnieniach podniesie poziom endorfin. Potraktuj ją także jako działanie prozdrowotne - śmiech odchudza, poprawia krążenie i dotlenia cały organizm! Dodając do tych zalet jeszcze antyoksydanty zawarte w kieliszku czerwonego wina, można wręcz żartobliwie przyznać, że spotkania z przyjaciółkami przedłużają życie.

Oddech dla partnera

Kobiety i mężczyźni emocjonalnie różnią się od siebie. Kropka. Niewiele z tym jesteśmy w stanie zrobić. Panie roztrząsają nawet błahe wydarzenia na trzydziestą stronę, angażując do tego całą gamę uczuć, panowie - nie. Nawet najbardziej wyrozumiały partner w pewnym momencie nie wytrzyma kolejnego razu, gdy przeżywasz jakieś drobne wydarzenie sprzed stu lat. W najlepszym razie przestanie słuchać, w najgorszym - odwarknie, że już to słyszał, zna i po co do tego wracać. Co innego przyjaciółki! Kobiety są bardziej emocjonalne i empatyczne. Wysłuchają, pocieszą, a nawet razem z tobą się współczulnie zdenerwują lub zasmucą! Kiedy znów zdenerwował cię szef lub ta wredna sąsiadka czy wścibska kosmetyczka,  zadzwoń do przyjaciółki i daj odetchnąć twojemu mężowi czy chłopakowi.

Psychoterapeuta

Możliwość samego wygadania się jest bardzo ważną formą psychoterapii. Już przez fakt, że wyrzuciłaś z siebie złe emocje czy przytłaczające myśli, czujesz się lepiej. Idealnie, gdy robisz to w obecności osoby, która słucha i jest empatyczna. Właśnie dlatego, gdy coś uwiera cię w środku, umów się na szczerą rozmowę/ monolog z przyjaciółką. Na pewno chętnie stanie się ramieniem do wypłakania i prywatnym, darmowym psychoterapeutą.

Tematy tabu

Choć jesteśmy zdecydowanie bardziej otwartym społeczeństwem niż kilkadziesiąt lat temu, to nadal istnieją tematy, których nie lubimy poruszać w damsko - męskim towarzystwie. Czujemy się niekomfortowo omawiając z facetami bolesną menstruację, kropelkowe nietrzymanie moczu czy niepokojące zmiany w piersi. Co innego z przyjaciółkami. Nawet jeśli nie są lekarzami, mogą udzielić wielu cennych rad. Może znają zaufanego lekarza, który pomógł im w podobnej sytuacji. Może, choć nigdy byś się tego nie spodziewała też mają problemy z nietrzymaniem moczu, ale używają tak dyskretnych i skutecznych specjalistycznych wkładek TENA Lady, że nigdy nie pomyślałabyś, że borykają się z tą niedogodnością. Przyjaciółki wesprą na duchu i chętnie podejmą nawet najbardziej wstydliwy temat. Jeśli znasz je od lat, to możesz mieć pewność, że wszystko, o czym rozmawiałyście, zostaje między wami. 


Artykuł powstał we współpracy z marką TENA.

INTERIA.PL

Reklama