Reklama

Reklama

Odzyskaj zgrabną sylwetkę

Ćwiczenia z piłką

Body ball to bardzo popularne zajęcia w klubach fitness, które z powodzeniem możesz wykonywać w domu. Wystarczy, że kupisz piłkę i znajdziesz pół godziny dziennie, a na pierwsze efekty nie będziesz musiała czekać miesiącami.

Piłki duże i małe już od dawna są niezbędnym elementem w klubach fitness. Teraz przyszła pora, by piłkę kupić do domu. Wątpisz w efekty? Niepotrzebnie! Wprawdzie ćwiczenia nie pozbawią cię nadmiernych kilogramów ale z pewnością ujędrnią i wysmuklą ciało, a przecież o to właśnie chodzi.

Zajęcia z piłkami w dużej mierze polegają na balansowaniu na piłkach. Musisz nauczyć się zachować równowagę i prawidłową postawę ciała. Dlatego ćwicząc łapiesz się na tym, że również na co dzień zachowujesz prawidłową sylwetkę. I przecież o to chodzisz. Trzymając się prosto wyglądasz lepiej i jednocześnie dbasz o kręgosłup.

Reklama

Na piłce możesz siedzieć, leżeć, opierać się.

Każde ćwiczenie wykonywanie na piłce angażuje głębokie partie mięśni. Systematyczna praca mięśni sprawia, że stają się one dobrze rozciągnięte.

Treningi z piłką polecane są osobom, które zamierzają wyjechać na narty lub na windsurfing, które wymagają umiejętności balansowania ciałem.

Korzyści małe i duże

Systematyczne ćwiczenia z piłką sprawią, że masz szansę na pozbycie się brzuszka. Ćwiczenia to doskonała gimnastyka dla kręgosłupa. Nie bez powodu osoby, które mają kłopoty z kręgosłupem w ramach ćwiczeń rehabilitacyjnych ćwiczą na piłkach.

Trening na piłkach to doskonała zabawa, która daje sporo frajdy. Ćwicząc poprawiasz sobie humor, wydzielają się endorfiny, jesteś szczęśliwsza, radośniejsza.

Specjaliści zalecają, by ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu po czterdzieści minut.

Duża piłka w domu może posłużyć za mebel, może zastąpić sofę, krzesło. Taka piłka do ćwiczeń to doskonałe siedzisko!

W sklepie sportowym możesz znaleźć kilka rozmiarów piłki, który możesz z powodzeniem dostosować do wzrostu, sylwetki i stopnia zaawansowania.

Żyj zdrowo i aktywnie
Dowiedz się więcej na temat: ćwiczenia | ćwiczenia z piłką

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy