ArtykułyPolacy pochłaniają je na potęgę. Zwiększają ryzyko raka żołądkaKoreańskie badania wskazały, jaka jest zależność między konkretnymi daniami a występowaniem raka żołądka. Wzięto pod uwagę potrawy, które królują na stołach Polaków, a wyniki nie pozostawiły złudzeń. Za przyczynę występowania choroby uznano m.in. zawarty w nich sód. rak żołądka, objawy raka żołądka, sól a zdrowie, sódNie przekraczaj łyżeczki sodu dziennie. Możesz uszkodzić mózg! Sód pełni bardzo wiele ról w organizmie. To pierwiastek zaliczany do elektrolitów, który reguluje ciśnienie osmotyczne płynów ustrojowych, w tym krwi i uczestniczy w prawidłowych procesach przepuszczalności błon komórkowych, przewodnictwa nerwowego, kurczliwości mięśni i gospodarki kwasowo-zasadowej. Sód to także aktywator enzymów oraz składnik soku żołądkowego. Ale można go przedawkować. sód, niedobór sodu, niezdrowa dietaSód - przyjaciel, czy wróg Bez sodu nie ma życia. Jest to jeden z najważniejszych pierwiastków pozwalających na zachowanie prawidłowej gospodarki organizmu. Jednak, choć ważny, nie oznacza, że nie może też zaszkodzić. sódPozostałe tagiABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ0-9
Polacy pochłaniają je na potęgę. Zwiększają ryzyko raka żołądkaKoreańskie badania wskazały, jaka jest zależność między konkretnymi daniami a występowaniem raka żołądka. Wzięto pod uwagę potrawy, które królują na stołach Polaków, a wyniki nie pozostawiły złudzeń. Za przyczynę występowania choroby uznano m.in. zawarty w nich sód.
Nie przekraczaj łyżeczki sodu dziennie. Możesz uszkodzić mózg! Sód pełni bardzo wiele ról w organizmie. To pierwiastek zaliczany do elektrolitów, który reguluje ciśnienie osmotyczne płynów ustrojowych, w tym krwi i uczestniczy w prawidłowych procesach przepuszczalności błon komórkowych, przewodnictwa nerwowego, kurczliwości mięśni i gospodarki kwasowo-zasadowej. Sód to także aktywator enzymów oraz składnik soku żołądkowego. Ale można go przedawkować.
Sód - przyjaciel, czy wróg Bez sodu nie ma życia. Jest to jeden z najważniejszych pierwiastków pozwalających na zachowanie prawidłowej gospodarki organizmu. Jednak, choć ważny, nie oznacza, że nie może też zaszkodzić.