Reklama

Reklama

5 zdań, które powstrzymają kłótnię

Zastosuj, zanim emocje wezmą górę.

1. "Masz ochotę na kawę? Bez niej nie dam rady pociągnąć tej rozmowy" - Wypowiedziane znienacka podczas kłótni może uświadomić wam obojgu, że jesteście zmęczeni i że co innego (np. stres, a nie brudna wanna) jest przyczyną sprzeczki. Robiąc kawę, zyskujesz na czasie, wasze emocje opadają.

2. "Jestem tak wkurzona, że zaraz powiem o jedno zdanie za dużo – muszę ochłonąć!" Ludzie, którzy się dobrze znają, wiedzą, jak zranić partnera. To zdanie wypowiedziane na głos pomoże im tego uniknąć i zawiesić kłótnię. Przerwać walkę, nim padnie słowo, którego nie będzie można cofnąć. To może być też sformułowanie: „ja pasuję”. Oznacza, że wrócicie do tematu – bo jest to konieczne, ale już w innej atmosferze.

Reklama

3. "Czy my się kłócimy? Co jest ważniejsze: moje buty czy dobra atmosfera między nami?" -  Nazwanie rzeczy po imieniu odwraca uwagę od drobiazgów i kieruje ją na to, co jest dla was istotne.

4. "Jesteś przystojny, nawet gdy się wściekasz" -  W mig rozbroisz tym partnera, pod warunkiem że wasza sprzeczka nie zabrnęła za daleko.

5. "Czy to będzie taka awantura, jaką mieliśmy na jeziorze podczas sztormu?" -  Przywołanie czegoś, co razem przeszliście, przypomni wam, że jesteście parą na dobre i na złe. Czasem przy okazji wracają radosne wspomnienia, które rozproszą gniew.

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: emocje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje