Czego od ciebie oczekuję?

Kontaktując się ze sobą na co dzień, uśmiechając się do siebie, prawiąc sobie komplementy, rozmawiając ze sobą, niekiedy godzinami, nie zawsze uświadamiamy sobie, jakie różnice nas dzielą.

fot./ Borys Czonkow
fot./ Borys CzonkowMWMedia

Kobieta w kontakcie z mężczyzną bardziej potrzebuje zażyłości, mężczyzna szuka raczej niezależności. Kiedy kobieta rozmawia, liczy na reakcję na jej słowa; kiedy rozmawia mężczyzna, to raczej chciałby o czymś poinformować. Kobieta w rozmowie z męzczyzną chciałaby się szybko dowiedzieć, czy jest lubiana, zaś mężczyzna, czy jest szanowany...

Wszystkie te różnice są, jak się okazuje, integralnie przypisane do płci. Chcemy czy nie, w mniejszym lub większym stopniu jakoś im podlegamy. Nazywa się to dość poważnie: różnice między płciami, i zwykły śmiertelnik nie ma na to większego wpływu.

Warto jednak wiedzieć, jakie są typowe oczekiwania mężczyzn wobec kobiet i kobiet wobec mężczyzn. Mając taka wiedze, możemy uniknąć wielu, bardzo wielu nieporozumień i zbędnych frustracji...

Wg naukowców, kobieta najbardziej chce, żeby mężczyzna jej wysłuchał. Posiedział z nią, porozmawiał, poświęcił jej czas. Chodzi jej o duchowe porozumienie z partnerem, w następstwie którego ON będzie umiał odczytać jej myśli, spełnić JEJ pragnienia. Liczy na to zbyt często, zamiast powiedzieć wprost o swoich pragnieniach, na co czeka mężczyzna...

Kobiety oczekują wreszcie, że to one, a nie samochód, hobby, piwo, koledzy i inne "wariactwa', będą tym najważniejszym obiektem, osią i pępkiem świata.

Naukowcy zbadali również typowe oczekiwania mężczyzn. Wynik nie jest zaskoczeniem, ale może kobiety nieco szokować. ONI oczekują, aby ONE gotowały i sprzątały! - Kobiety irytuje takie postawienie sprawy, ale prawda jest brutalna - twierdzą naukowcy. - Wielu mężczyzn oczekuje od kobiet domu tworzonego dla nich i nie che być "meblem w jej domu".

Mężczyźni, jak wynika z badań, oczekują od kobiet także stałej gotowości i ochoty na "te rzeczy"... Chcą też być po prostu podziwiani i niezbyt obciążani różnymi kłopotami. Wolą, jak twierdzą, wcześniej wiedzieć, jaki są wobec nich plany i zamiary.

Zapytajmy teraz wprost: czy wymienione różnice między kobietami a mężczyznami naprawdę są tak ogromne? Czy jednak życie nie likwiduje tych wszystkich, tak skrupulatnie odnotowywanych przez naukowców różnic? Czy wciąż jesteśmy zdolni do miłośći?!

Ola

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas