Reklama

Reklama

Dlaczego warto odnaleźć przyjaciółkę sprzed lat

W szkole siedziałyście w jednej ławce, wszędzie chodziłyście razem! Potem los rzucił was w różne strony. Rzadko dzwoniłyście, w końcu kontakt się urwał. Jednak wciąż myślisz o niej: "Moja przyjaciółka". A może miło byłoby się zobaczyć?

Papużki-nierozłączki - tak mówili o was rodzice i znajomi. I w pełni zasłużyłyście na to określenie: rzadko się rozstawałyście, wymieniałyście się ciuchami i jedna nie mogła wytrzymać bez drugiej. Ściągałyście od siebie na sprawdzianach (na szczęście jedna z was miała umysł ścisły, a druga - humanistyczny), kłóciłyście się i godziłyście. Na zdjęciach sprzed lat, po które czasami sięgasz wieczorem, nawet kiedy nie stoicie obok siebie, widać, że łączy was wielka zażyłość. Każda z was miała klucz do serca tej drugiej. Jednak kiedy dorosłyście, wasze drogi się rozeszły. Nie widziałaś jej od dziesięciu, może dwudziestu lat. Od czasu do czasu wracasz myślami do dawnych lat. Przypominasz sobie wszystkie wspólnie spędzone chwile. Może to znak, że za nią tęsknisz i że najwyższa pora na reaktywację waszej przyjaźni?

Reklama

Jak ją znaleźć?

Z ostatnich badań robionych na zlecenie marki Olay wynika, że statystyczna Polka ma przez całe swoje życie najwyżej kilka przyjaciółek. Jest w stosunku do nich lojalna i wierna. Co ciekawe: kobiety po 50. roku życia mają więcej przyjaciółek niż zorientowane na mężczyzn 25-latki. Z biegiem czasu przyjaźń zaczynamy cenić bardziej niż miłość. A gdy nasze życie rodzinne jest już ustabilizowane, chętnie wracamy myślami do młodzieńczych przyjaźni. To przypomina nam czasy, kiedy byłyśmy piękne, beztroskie i szczęśliwe.

Jeżeli masz przyjaciółkę z dawnych lat i bardzo chciałabyś ją znaleźć, nie rezygnuj, nawet jeśli nie wiesz, jak to zrobić. Wbrew pozorom, masz wiele możliwości. Zacznij od internetu - to dzisiaj najprostszy i najszybszy sposób, żeby odnaleźć kogoś znajomego. Wpisz jej imię i nazwisko w wyszukiwarkę internetową. Może w ten sposób trafisz na jej ślad, może dowiesz się, gdzie pracuje (wiele firm ma na swoich stronach internetowych listy pracowników). Przeszukaj też popularne portale społecznościowe. Zaloguj się tam i sprawdź, czy twoja przyjaciółka nie założyła swojego profilu.

Jeśli ten sposób nie przyniósł rezultatu, popytaj wspólnych znajomych. Może ktoś ma z nią kontakt? Zajrzyj też do starego notesu z adresami. Jest możliwość, że jej rodzice wciąż mieszkają w tym samym miejscu i powiedzą ci, co się z nią teraz dzieje. Wtedy, oprócz numeru telefonu, dowiesz się, jak poukładało się jej życie. Będzie ci łatwiej odnowić kontakt, a przynajmniej rozpocząć rozmowę.

Pomyśl, czego chcesz

Podczas poszukiwań zadajesz sobie pytania: "Po co ja właściwie to robię? Dlaczego tyle wysiłku wkładam wrót do przeszłości?". Powodów może być wiele. Warto, byś zdawała sobie z nich sprawę, bo dzięki temu unikniesz ewentualnych rozczarowań. Na pewno bodźcem, który cię skłania do działania, jest zwykła, ludzka ciekawość. Bardzo chciałabyś się dowiedzieć, jak twoja dawna przyjaciółka wygląda, jak ułożyło się jej życie.

Ale takie spotkanie po latach to również okazja do podsumowań i autorefleksji. Wspominając przeszłość, zobaczysz, że nie tylko przyjaciółka się zmieniła, ale także ty sama. Opowiadając o sobie, podsumowując to, co cię spotkało, możesz zdać sobie sprawę z rzeczy, o których na co dzień nie myślisz: że jesteś wybuchowa albo że twoja rodzina za często wtrąca się w twoje życie. Albo też, że jesteś naprawdę szczęśliwa!

Dowiedz się więcej na temat: pytania | rodzice | przyjaźń | kontakt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje