Reklama

Reklama

Jak zdradzają Polacy? Pięć ciekawych faktów o niewierności

Czy Polacy są wierni? Coraz rzadziej. Już niemal 40 proc. naszego społeczeństwa deklaruje, że ma na koncie skok w bok. Panowie decydują się zwykle na krótki i intensywny romans, ale panie nie pozostają im dłużne i nawet przez kilka lat potrafią jednocześnie funkcjonować w małżeństwie i równoległym związku.

Lato to czas podróżowania, urlopów w egzotycznych miejscach, poznawania nowych osób, przebywania w egzotycznych miejscach i fascynujących okolicznościach przyrody. Choć ciepłe miesiące wystawiają nas na wiele pokus, podczas pozostałych pór roku niewierność również przychodzi nam zaskakująco łatwo. Coraz łatwiej. Oto garść statystki na temat niewierności Polaków.

Zdradzamy coraz częściej

Reklama

Już 39 proc. Polaków deklaruje, że choć raz w życiu przydarzył im się pozamałżeński seks i widać, że odsetek ten z roku na rok jest coraz wyższy (w 2011 było to 22 proc., w 2014  - 32 proc.). Nawiązywanie kontaktów pozamałżeńskich staje się normą i wzbudza coraz mniejsze kontrowersje. Na pytanie "czy znasz kogoś, kto dopuścił się zdrady" twierdząco odpowiedziało aż 86 proc. mężczyzn i 72 proc. kobiet. Z drugiej strony przeżycie całego życia w jednym związku, a przede wszystkim, dochowanie wierności jest dziś traktowany jako prawdziwie heroiczny wyczyn.

Zdrada, kryzys i dalsze życie

Pierwsza zdrada jest zazwyczaj powodem poważnego i długotrwałego kryzysu małżeńskiego, a często także rozwodu. W małżeństwach z dłuższym stażem, czyli u osób po 50. roku życia, skok w bok rzadziej kończy się rozstaniem. Nie tylko więc zdradzamy częściej, ale także z roku na rok coraz bardziej oswajamy się z myślą, że niewierność prędzej czy później stanie się udziałem każdego małżeństwa. Aż 71 proc. mężczyzn i 62 proc. kobiet uważa, że każdą niewierność da się jakoś wytłumaczyć i uzasadnić. Zaskakuje jednak fakt, że kobiety są bardziej skore do wybaczania skoków w bok. Na pytanie "czy zdrada musi oznaczać koniec związku?" przeczeniem odpowiedziało 31 proc. mężczyzn i aż 42 proc. kobiet.

Złe małżeństwo, dobra zdrada

Zapytani o powody swej małżeńskiej niewierności, Polacy najczęściej podają brak satysfakcji z małżeństwa, w którym żyją: konflikty z żoną lub mężem, niezadowolenie z życia seksualnego, albo fakt, że współmałżonek nie spełnia konkretnych oczekiwań w seksie. Często za zdradą stoi też długotrwały stres zawodowy i potrzeba odreagowania. Do niewierności dochodzi też, gdy małżonkowie mieszkają daleko od siebie i na co dzień nie utrzymują kontaktów seksualnych. Zdarzają się również jednorazowe skoki w bok pod wpływem alkoholu, często z resztą na jednym razie się nie kończy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje