Reklama

Reklama

Kobiecość i męskość dzisiaj

"Chłopaki nie płaczą", "kobieta zmienną jest"... to tylko niektóre spośród wielu funkcjonujących w społeczeństwie stereotypów płci. Wciąż jeszcze słyszy się opinie, że nie wypada, aby kobieta była starsza od swojego partnera, a mężczyzna był niższy od swojej partnerki. Czy istnieje jeszcze coś takiego jak kobiecość i męskość?

Czy mężczyźnie wypada płakać, a kobiecie przeklinać? Przedstawiciele której płci mają większe skłonności do zdrady? Kto częściej plotkuje? Odpowiedzi na te pytania poszukiwał wśród 200 ankietowanych w wieku 18 - 50 lat (zarówno kobiet, jak i mężczyzn!) Instytut Badania Opinii RMF FM. Zobaczcie wyniki badania i sprawdźcie, czy się z nimi zgadzacie.

Reklama

Kobiecość i męskość dzisiaj

Czy kobiecość i męskość to cechy, dla których jest jeszcze miejsce w dzisiejszych czasach? Respondenci Instytutu Badania Opinii RMF FM zostali zapytani o to, czy - ich zdaniem - kobiety są obecnie mniej, bardziej czy też tak samo kobiece jak dawniej. O to samo zostali zapytani także w odniesieniu do mężczyzn.

Okazuje się, że w przypadku kobiet zdania były podzielone i to niemal po równo. Jedna trzecia ankietowanych uznała, że kobiety utraciły trochę swojej kobiecości, dokładnie tyle samo badanych uznało, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nieco mniej osób twierdzi, że współczesne przedstawicielki płci pięknej są bardziej kobiece niż ich poprzedniczki.


Badani okazali się bardziej krytyczni w stosunku do mężczyzn! Większość, bo ponad 56 proc. badanych twierdzi, że współcześni mężczyźni są mniej męscy niż dawniej, 30 proc. uznało, że nic się w tym względzie nie zmieniło, a tylko 13 proc. uważa, że obecnie mężczyźni są bardziej męscy!


Dowiedz się więcej na temat: męskość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje