W numerologii jest dwójką. Cechuje osoby wrażliwe, ale niezależne. To imię o niezwykłym znaczeniu

Imię dziecka ma symbolizować jego charakter i osobowość. Kobiety o imieniu Aldona to coraz rzadziej spotykane mieszkanki Polski. Dlaczego warto właśnie tak nazwać swoje dziecko? Aldona jest osobą energiczną, choć działająca zawsze w przemyślany sposób. Sprawdź, jakie inne tajemnice kryje w sobie to imię.

Aldona - jakie jest znaczenie tego imienia?
Aldona - jakie jest znaczenie tego imienia?123RF/PICSEL

Pochodzenie i znaczenie imienia Aldona

Skąd pochodzi imię Aldona? Prawdopodobnie wywodzi się od staropruskiego Aldegut lub białoruskiego Ałdonia, powstałego z kolei z greckiego imienia Eudokia. To określenie oznacza być zadowolonym, być życzliwym. Samo imię Aldona nie zyskało jednak jednoznacznego wytłumaczenia.

Popularność imienia Aldona w Polsce

W 2023 roku jedynie dwie dziewczynki zostały nazwane imieniem Aldona i przyszły na świat w województwie mazowieckim. Dane te pokrywają się informacjami uzyskanymi na przestrzeni ostatnich lat. Już w 2019 roku imię Aldona pojawiło się w Polsce jedynie dwukrotnie.

Kiedy obchodzimy imieniny Aldony?

Aldony obchodzą swoje święto 3 czerwca, 30 lipca, 9 września, 10 września oraz 10 i 11 października.

Aldona — zdrobnienia imienia

Imię Aldona skracane jest w Polsce na różne sposoby. Do najczęstszych określeń należą:

 • Ada,
 • Alda,
 • Aldonka,
 • Donka,
 • Dona,
 • Dosia,
 • Donia
 • Doncia.
Aldona - jaka jest?
Aldona - jaka jest?123RF/PICSEL

Numerologia i cechy osób o imieniu Aldona

Kobiety o imieniu Aldona nie działają pochopnie, a podejmują przemyślane decyzje. Kierują się rozumem, przy czym starają się być niezależne. Trzymają się określonych przez siebie zasad, dlatego niełatwo chodzą na kompromisy. Konsekwencja to drugie imię Aldony. Jednocześnie jednak można zauważyć, że panie noszące to imię są często wrażliwymi osobami i świetnymi matkami, ceniącymi życie rodzinne.

Aldona to numerologiczna dwójka. Co to oznacza? Taka cyfra cechuje osoby mądre i wrażliwe życiowo. Dwójka najczęściej ma niewielkie grono przyjaciół, ale są to osoby, którym może ufać i którym chętnie pomaga w potrzebie. Szybko rozwiązuje pojawiające się konflikty, dlatego najczęściej tworzy szczęśliwą i kochająca się rodzinę. Dbanie o "domowe ognisko" to bardzo często cel sam w sobie, który przyświeca numerologicznej dwójce i kobiecie o imieniu Aldona.

Znane osoby o imieniu Aldona

Na przestrzeni lat w Polsce pojawiło się wiele znanych i cenionych kobiet o imieniu Aldona. Wśród nich znalazły się:

 • Aldona Anna Giedyminówna — królowa Polski i żona Kazimierza Wielkiego; 
 • Aldona Jankowska — polska aktorka;
 • Aldona Dąbrowska — polska piosenkarka;
 • Aldona Orman — polska aktorka;
 • Aldona Maria Kamela-Sowińska — polska ekonomistka. 

Aldona — kariera zawodowa i życiowe talizmany szczęścia

Aldona to osoba zdyscyplinowana, odpowiedzialna, otwarta na naukę nowych umiejętności, a jednocześnie stojąca na straży swojego zdania. Potrafi szybko wdrożyć się w pracę na nowym stanowisku, dlatego z powodzeniem może zdobywać kolejne wyższe pozycje. Awans nie oznacza jednak, że osiądzie na laurach. W pracy wykaże się jeszcze większym zaangażowaniem. Ważna jest dla niej atmosfera, którą sama tworzy w miejscu pracy. Świetnie odnajdzie się zarówno na stanowisku specjalisty ds. sztuki, jak i wykształconego psychologa czy psychiatry.

Szczęśliwym kamieniem dla Aldony może okazać się diament. Będzie chronił ją przed negatywną energią, którą niektórzy ludzie będą próbowali ją "obdarzyć". Idealny kolor, z którym może utożsamiać się Aldona, to biel.

Źródła:

 • https://pl.wikipedia.org/wiki/Aldona
 • https://dane.gov.pl/pl/dataset/219/resource/54100,imiona-zenskie-nadane-dzieciom-w-polsce-w-2023-r-imie-pierwsze/table?page=1&per_page=20&q=Aldona&sort=
 • https://dane.gov.pl/pl/dataset/219,imiona-nadawane-dzieciom-w-polsce 
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas