Trzy najlepsze fryzury dla siwych włosów. Tak podkreślisz ich naturalny urok

Karolina Słodkiewicz

Opracowanie Karolina Słodkiewicz

Farbowanie siwych włosów już ci się przejadło, chcesz z niego zrezygnować, ale boisz się, że będziesz staro wyglądać? Odpowiednie cięcie sprawi, że nie tylko będziesz wyglądać młodziej, ale też podkreślisz urodę tego koloru. Przedstawiamy trzy najlepsze fryzury dla siwych włosów.

Dla siwych włosów najlepszymi fryzurami będzie pixie cut, clavi cut oraz bob.
Dla siwych włosów najlepszymi fryzurami będzie pixie cut, clavi cut oraz bob.123RF/PICSEL

Siwienie włosów to naturalny proces, który wcześniej czy później dotknie każdego z nas. Często w takich sytuacjach sięgamy po farbę, aby zachować młodzieńczy wygląd. Jednakże wcale nie musimy tego robić. Te trzy cięcia siwych włosów sprawią, że będziesz wyglądać młodziej i świeżo. Następnym razem warto poprosić fryzjerkę o jedno z nich.

Najlepsze fryzury dla siwych włosów - pixie cut

Pixie cut to wybór dla dojrzałych kobiet, które cenią sobie wygodę z krótkimi włosami. Myśląc o krótkich włosach, wydaje nam się, że nie można z nimi za dużo poczarować, a to nieprawda. To odważne cięcie, które nada Twojemu wyglądowi pazura.

Cieniowanie sprawia, że całość jest drapieżna, ale zarazem lekka i młodzieńcza. W połączeniu z siwymi włosami wygląda modnie, stylowo i nietuzinkowo.

W pixie cut kosmyki znajdujące się z tyłu i po bokach zostały mocno skrócone. Przednie pasma grają pierwsze skrzypce, pozostając dłuższe i otulając twarz. Kluczowa jest dobrze wycieniowana grzywka, która w nieregularny sposób opada na czoło.

Fankom krótkich włosów przypadnie do gustu fryzura w stylu pixie cut
Fankom krótkich włosów przypadnie do gustu fryzura w stylu pixie cut123RF/PICSEL

Najlepsze fryzury dla siwych włosów - clavi cut

Fankom dłuższych włosów, do siwego koloru pasować będzie clavi cut. Sama nazwa pochodzi od słowa "clavicle", które oznacza obojczyk. Co za tym idzie, to fryzura, która sięga obojczyków. Taka długość sprawia, że włosy są na tyle krótkie, aby nie przeszkadzać w życiu codziennym, ale też na tyle długie, aby móc je spiąć w razie potrzeby.

Cięcie clavi cut charakteryzuje się cieniowaniem, w którym fryzura staje się lekka, ale zarazem zyskuje dużą objętość. Są ścięte w taki sposób, aby przerzucone do przodu wyglądały jak dłuższy bob. Do takich siwych włosów dodatkowo pasować będzie delikatna grzywka curtain bangs, dodająca młodzieńczego wyglądu.

Dla siwych włosów najlepszymi fryzurami będzie pixie cut, clavi cut oraz bob
Dla siwych włosów najlepszymi fryzurami będzie pixie cut, clavi cut oraz bob123RF/PICSEL

Najlepsze fryzury dla siwych włosów - bob

Bob to coś pomiędzy pixie cut, a clavi cut. To fryzura dla siwych włosów, która jest już wieloletnim klasykiem i właściwie nigdy nie wychodzi z mody. Tutaj pasma z przodu pozostają dłuższe, a te z tyłu przycięte są na krótsze.

Siwy bob dobrze komponuje się z lekką, pocieniowaną na boki grzywką, ale równie stylowo będzie prezentowała się z odsłoniętym czołem. Jest wyjątkowo uniwersalna i prosta w stylizacji.

Najlepsze fryzury dla siwych włosów - długie włosy

A jeśli masz ochotę i kondycja włosów na to pozwala - noś długie włosy. Wyglądają przepięknie. Pamiętaj tylko o odpowiedniej pielęgnacji - siwy włosy jest bardzo delikatny i wymaga szczególnej uwagi.

Siwe włosy doskonale prezentują się w dłuższym wydaniu, warto jednak pamiętać o starannej pielęgnacji, by pasma pozostawały w dobrej kondycji
Siwe włosy doskonale prezentują się w dłuższym wydaniu, warto jednak pamiętać o starannej pielęgnacji, by pasma pozostawały w dobrej kondycji 123RF/PICSEL
Natalia Nykiel: Mam duży aktywizm prywatnyINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas