Reklama

Reklama

Kobieta musi mieć klasę!

Mężczyźni zwracali mi wiele razy uwagę na konieczność uświadomienia, zwłaszcza bardzo młodym kobietom, jak ważnym elementem męsko-damskich stosunków jest to, co nazywamy klasą. Kobieta z klasą to model kobiety, jakiej współcześni mężczyźni - oczywiście ci poważniejsi, z klasą (!) - zdają się poszukiwać najczęściej...

Jak wiele jest takich kobiet? Czy chodzi tylko o te z czołówek gazet, z ekranów filmowych i telewizyjnych? Kłopot w tym, że kobieta z klasą to nie tylko taka, która używa kosmetyków czy strojów z najwyższej półki. Klasa jest bowiem czymś, czego nie można tak bardzo dokładnie zdefiniować. Czyjąś klasę bardziej czujemy niż potrafimy opisać.

Klasę ma na przykład ta kobieta, która potrafi dyskretnie korzystać ze swojej urody. Nie wygląda non stop wyzywająco, nie podkreśla swojej kobiecości przy byle okazji i nie stara się na każdym kroku szokować mężczyzn. Jest świadoma swojej wartości i bardziej dba o jej zachowanie w oczach innych - wartości, nie efektownego wyglądu.

Reklama

Kobieta z klasą to także ta, która potrafi odpowiednio zachować się wobec najtrudniejszych wyzwań codzienności. Umie właściwie zareagować zarówno na mało elegancką propozycję kolegi, jak i na drapieżną uwagę koleżanki. Zachowuje dystans do rzeczywistości, ma w sobie wystarczająco wiele poczucia humoru i czegoś, co można nazwać przyjaźnią do świata.

Nie musi być piękna, ale powinna mieć własny, niepowtarzalny klimat, czyli to, na co będą zwracać kontaktujący się z nią mężczyźni, to, co staje się zwykle początkiem mniejszych lub większych romansów. Kobiety z klasą wiedzą, o co chodzi, a te, które się dopiero tego domyślają, powinny tylko trochę pomyśleć, poobserwować mężczyzn i ich reakcje.

Dlaczego mężczyzn? Bo na kobiety z klasą właściwie natychmiast reagują tylko faceci z klasą! Tak, to nie jest puste stwierdzenie. Więcej: klasa kobiety powstaje dzięki mężczyznom! To jest coś takiego, co można nazwać nawet: podświadomą reprezentacją płci: ona reprezentuje kobiety, a on mężczyzn!

Niestety, mężczyźni bez klasy są przez kobiety z klasą bardzo szybko wykrywani i konsekwentnie - ale z klasą! - zwalczani lub ignorowani. Oczywiście nie mają też szans u takich kobiet, chociaż te w naturalny sposób potrafią im to przekazać z odpowiednim opóźnieniem.

Bądźmy kobietami z klasą!

dr Aldona Wacławik

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje