Reklama

Reklama

Kobiety wybierają mężczyzn zdystansowanych

Dumny, pewny siebie, czasami nieśmiały, ale przede wszystkim zdystansowany - takich mężczyzn szukają najczęściej kobiety.

Tak wynika z badań naukowców Uniwersytetu British Columbia, którzy przeprowadzili ankietę wśród 1000 pań.

Najmniej pociągający jest... bezczelny uśmiech, który miałby sugerować wyższość mężczyzn od kobiet. To jest zachowanie, które płeć piękna w ogóle nie akceptuje.

Ankieta polegała na tym, że kobietom podkładano różne zdjęcia mężczyzn - w przedziwnym pozach, o ciągle innych wyrazach twarzy i ubiorach. Z napiętymi mięśniami, podniesionym podbródkiem, na rowerze i na ławce. Celem było określenie, co jest najbardziej pociągające dla kobiet.

Najmniejszym zainteresowaniem cieszyli się ci, którzy się uśmiechali. Sprawiali wówczas wrażenie zbyt towarzyskich i serdecznych, a to się kobietom nie podobało. Dokładnie odwrotnie jest, gdy to mężczyźni wybierają najbardziej atrakcyjne kobiety. Wówczas uśmiech stawiany jest na pierwszym miejscu.

Reklama

Wyniki potwierdziły jeszcze jeden stereotyp - kobiety są znacznie bardziej wymagające. Mężczyźni nie zwracają uwagi na szczegóły i znacznie łatwiej jest im znaleźć ideał.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: związek | seks i związki | udany związek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy