Kocham Cię czynem, nie słowem

Mogę z nią spać, poślubić ją, opiekować i troszczyć, ale kochać - co zupełnie coś innego! Mężczyźni nie mówią o miłości, po prostu nie wiedzą, co powiedzieć. Oczywiście czują miłość, ale wyrażają ją innymi sposobami.

article cover
INTERIA.PL

Proste "kocham Cię"

Wypowiedzenie słow "kocham Cię" to dla mężczyzny kamień milowy. Może dlatego, że słowa te niosą w sobie istotne znaczenie, nie są li tylko wyrażeniem uczucia. Dla jednych oznaczają podjęcie zobowiązania ("Mówiąc ‘kocham Cię’ czuję, że biorę moje życie w swoje dłonie i oddaję jej. Muszę jej naprawdę zaufać nim to uczynię, muszę uwierzyć, że ona nie odrzuci mnie i mojej miłości".)

Dla wielu mężczyzn miłość wyraża się czynem, zatem słowa "kocham Cię" są równoznaczne z zapewnieniem, że będzie się dla drugiej osoby, by troszczyć się o nią i robić dla niej różne rzeczy.

Jeszcze inni mężczyźni rozumieją słowa "kocham Cię" jako "nigdy Cię nie opuszczę, będę Ci wierny". Wypowiedzenie zatem takiego przyrzeczenia okupiają mężczyźni wielkim stresem - im, tym ambitnym typom, bardzo zależy na tym, by nie zawieść drugiej osoby, ale dotrzymać słowa, tak by partnerka myślała o nim dobrze i by sam dobrze o sobie myślał.

Okazywanie uczucia przez dawanie

Istnieje wiele rodzajów prezentów, jakie mężczyzna daje swej wybrance. Te najbardziej oczywiste bywaja owinięte papierem pakunkowym i przewiązane wstążką, drobiazgi, słodycze, kwiaty, drobne liściki. Ale są też inne, na tyle wyrafinowane, że nierzadko przeoczone przez kobiety. Np. czas, jaki poświęcą kobiecie, jeśli spędzą go więcej niż z rodziną, znajomymi, kumplami - to rodzaj powiedzenia "kocham Cię".

Bywa też, że mężczyzna wspiera kobietę w różnych trudnych codziennych sytuacjach, jak wizyta w urzędzie, u lekarza, odwiedziny dalszej niezbyt kochanej rodziny, wykonywanie za kobietę drobnych prac, uczestniczenie wraz z nią w różnych wydarzeniach. Jeśli mężczyzna myśli o kobiecie, stawia ją na pierwszym miejscu w swych planach, podróżach, itp. - przekaz jest jednoznaczny. On ją kocha.

Okazywanie uczucia

Okazywanie uczucia może przybierać różne formy - od trzymania za rękę po kochanie się. W rzeczywistości wielu mężczyznom najłatwiej przychodzi okazanie uczucia właśnie przez akt seksualny. Większość z kolei kobiet potrzebuje gry wstępnej i powtarzanych podczas samego aktu ustnych zapewnień o miłości i oddaniu. Jeśli zatem mężczyzna jest na tyle otwarty i spełnia oczekiwania kobiety daje tym samym wyraz swej miłości. Dla mężczyzny kochać oznacza spełniać potrzeby kobiety i mieć zaspokojone przez nią jego potrzeby.

Istnieją mężczyźni, którzy używają seksu, by ominąć te obszary relacji, które w danej chwili sprawiają kłopot. Uważają, że jeśli seks jest dobry, wszystkie inne sprawy zajmą z czasem im właściwe miejsce. Jeśli brak udanego seksu lub brak go w ogóle, jest to zwykle wskazanie na jakąś nieprawidłowość w związku. Seks jest w tym wypadku bardzo wrażliwym barometrem jakości życia każdego człowieka.

Zapoznanie z rodziną i bliskimi

Innym sposobem na wypowiedzenie słów "kocham Cię" jest zapoznanie kobiety z rodziną i bliskimi, ważnymi znajomymi. Takie zachowanie wskazuje na powagę i głębię żywionych do kobiety uczuć. To nie tylko wiadomość dla kobiety - "jestem z Ciebie dumny, chcę się Tobą pochwalić" - ale też poznanie jej z ludźmi, którzy wiele dla niego znaczą, ludźmi, którzy od tego czasu będą mogli się troszczyć również o wybrankę mężczyzny.

Wiele kobiet skarży się na to, iż są odsuwane od rodziny i znajomych swego mężczyzny. Jeśli sytuacja ta trwa długo i nic nie wskazuje na jej zmianę, może być to jednoznaczne z brakiem głębszych uczuć ze strony mężczyzny i brakiem zaangażowania w związek z jego strony.

Pomocnym może być, choć nie musi, prowadzenie dziennika ze skrzętnie notowanymi objawami miłości ze strony mężczyzny. Na co dzień tak wiele spraw przechodzi niezauważonych, wiele słów się nie słyszy, wielu objawów szczerego uczucia bywa nieodwzajemnionych. Może warto pod koniec dnia się zastanowić i wyłuskać z codziennego zabiegania te zachowania, które wskazują na faktyczne zaangażowanie drugiego, nie tylko, by wspierać się nimi w smutne i ciemniejsze dni życia, ale też by móc doznane uczucie odwzajemnić.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas