Reklama

Reklama

Mityczny partner do prac domowych

Nie zdziw się, jeśli Twój partner nie pomaga Ci w obowiązkach domowych i nie spędza więcej czasu w kuchni przy zlewie czy piekarniku. Pojęcie 'nowego mężczyzny' to mit!

Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Barcelonie dowiodły, że mężczyźni nie są wcale większymi entuzjastami prac domowych niż ich ojcowie. Od dzieciństwa obserwowali taki a nie inny rozdział ról w związku i trudno im naraz go odrzucić.

Eksperci zgadzają się, że to mężczyźni w przeważającej liczbie przypadków wnoszą do domowego budżetu więcej pieniędzy, ale nie obliguje ich to tym samym do zwiększonego uczestnictwa w pracach domowych. Wręcz przeciwnie - uważają, że dzięki temu są z tego obowiązku zwolnieni!

Współczesne kobiety spędzają jednak na gotowaniu, praniu czy sprzątaniu 4 godziny tygodniowo mniej niż czyniły to 10 lat wstecz. W rezultacie znacznie obniżyły się standardy czystości i higieny w domu.

Reklama

- Miałem nadzieję, że mężczyźni bardzie przykładają się do udziału w porządkowych pracach domowych. Lecz badania pokazują, że mają podobny poziom oporu jak dawniej - mówi ekonomista Xavier Ramos, jeden z pomysłodawców i autorów badania. - Generalnie prace w domu są wciąż dzielone w bardzo niesprawiedliwy sposób.

Sondaż wykazał też, iż młode żony i partnerki unikają obciążenia pracami domowymi jak tylko jest to możliwe. Częściej korzystają z dowozu jedzenia do domu i jednorazowych opakowań, których nie trzeba już wrzucać... do zmywarki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy