Reklama

Reklama

Rozważań filozoficznych ciąg dalszy

Wiemy już, co daje nam filozofia. Czego nas uczy. Wiemy, że pozwala wspiąć się na szczyt i spojrzeń na życie z innej perspektywy.

Wiemy, że siłę do życia można brać ze spotkania z drugim człowiekiem i ze świadomości tego, co w naszym życiu jest ważne. Wiemy o niezwykłych możliwościach człowieka, które wyróżniają go wśród innych istot.

- Żyjmy tak, by wypełniać swoje szanse. Wielką klasą bycia człowiekiem jest to, że my naprawdę wiele możemy. Możemy się rozwijać, możemy myśleć, możemy kochać, możemy zazdrościć - mówił dr Adam Workowski, filozof specjalizujący się w filozofii poznania i metafizyce, podczas programu E-MISJA w tv.interia.pl.

Dziś posłuchajcie dalszego ciągu filozoficznych rozważań: Jak poradzić sobie z samotnością? Co zrobić, kiedy życie przecieka nam przez palce? Czym jest wolność i jaki ma związek z obietnicą?

- Samotność możemy określić jako brak czegoś, co powinno w naszym życiu być - mówi dr Adam Workowski. Jak sobie poradzić z tym brakiem? Czego powinniśmy wymagać od siebie i od innych?

Posłuchajcie i zobaczcie, co o filozofii i życiu mówi dr Adam Workowski.

Reklama

Posłuchaj pierwszej części rozważań filozoficznych

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy