Reklama

Reklama

To święto tylko dla kobiet!

Przyjęcie baby shower pozwoli przyszłym mamom uczcić swoje szczęście w gronie przyjaciółek, ale i zebrać wyprawkę dla malucha.

- Baby shower to przyjęcia organizowane najczęściej przez przyjaciółki przyszłej mamy, które wspólnie z nią chcą świętować ostatnie chwile przed narodzinami dziecka. To okazja do ostatniego takiego spotkania w większym lub kameralnym gronie przyjaciółek, bo imprezy organizowane są najczęściej w ostatnich miesiącach ciąży - mówi Magdalena Janowska, właścicielka showroomu i sklepu Mamissima z unikalnymi produktami dla mam i ich dzieci.

Pooglądacie USG

Bociankowemu towarzyszą niekiedy quizy, zabawy i wróżby, wspólne oglądanie zdjęć USG malucha, wymienianie się doświadczeniami przy zdrowych napojach i słodkich przekąskach. Najważniejsze jest to, aby przyszła mama mogła się zrelaksować w gronie najbliższych jej kobiet, które jak nikt inny rozumieją, jakie zmiany zajdą wkrótce w jej życiu.

Reklama

W domu lub w sklepie

Baby shower zazwyczaj organizowane jest przez przyjaciółkę lub siostrę przyszłej mamy i najczęściej odbywa się w domu organizatorki. Coraz częściej przyjęcia urządzane są jednak poza domem. Coraz więcej kawiarni i restauracji ma w swojej ofercie organizowanie "pępkowego". Oryginalnym miejscem na takie spotkanie może być też sklep z akcesoriami dla mam i dzieci. W Warszawie takie spotkanie można zorganizować w showroomie Mamissima. Tu w świecie mamy i dziecka, w otoczeniu przyjemnych dla oka gadżetów, poduszek i kocyków przyszła mama może świętować w gronie najbliższych, zbliżające się wielkimi krokami przyjście na świat maleństwa.

Wymiana doświadczeń

- Przychodzą do nas klientki, którą robią listę prezentów na baby shower i przekazują ją swoim znajomym. Wielokrotnie zadawały pytanie, czy nie mogłyby zorganizować przyjęcia w naszym sklepie i właśnie dlatego postanowiłyśmy udostępnić to miejsce przyszłym mamom, które na miejscu mogą zobaczyć, dotknąć i sprawdzić wszystkie nasze produkty. W ogóle showroom to takie miejsce, które przypadło klientkom do gustu, lubią tu przychodzić, często długo rozmawiamy i wymieniamy się doświadczeniami - opowiada Magdalena Janowska.

Komercja czy tradycja?

Baby shower, w kulturze anglosaskiej organizowane jest już od XVIII wieku. Podczas popołudniowych spotkań przy herbacie panie obdarowywały przyszłą mamę prezentami dla maluszka i służyły dobrą radą. W Polsce do niedawna uważane były za komercyjny wymysł, a listy prezentów były traktowane jako nietakt. Jednak wzorem mam z Zachodu panie przekonały się, że warto pomóc skompletować przyjaciółce wyprawkę, zwłaszcza że jest to niemały wydatek.

Konkretne prezenty

- Na liście prezentów najczęściej znajdują się wszelkie akcesoria: kocyki, otulacze, torby do wózków, dodatki do pokoików itp. Rzadziej są to zabawki, a jeśli już, to edukacyjne, bo Polki zdecydowanie preferują rzeczy funkcjonalne - zdradza Janowska.

 Czy baby shower przyjmie się w Polsce równie dobrze jak walentynki?

 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: dziecko | matka | ciąża | przyjaźń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy