Reklama

5 najlepszych sposobów na zwalczanie blizn po trądziku. Nie tylko kosmetyki na trądzik

Trądzik to choroba, która nie przestaje stwarzać problemów nawet wtedy, gdy nie powstają już wypryski. Co zrobić, gdy kosmetyki na trądzik nie zapobiegły pojawieniu się blizn? Jak walczyć z uciążliwymi zmianami?

Nawet przy zachowaniu perfekcyjnej higieny i stosowaniu odpowiednich preparatów blizny mogą nadal się pojawiać. W takich przypadkach bywają szczególnie frustrujące, ale na całe szczęście jest jednak spory arsenał sposobów, na jakie można z nimi walczyć. Poznaj najpopularniejsze metody, aby pozbyć się blizn potrądzikowych.

Jak usunąć blizny potrądzikowe? Kosmetyki na trądzik i inne metody

Blizny po trądziku to przypadłość która rzuca się w oczy tak, jak trądzik i jest w podobnym stopniu wstydliwa. Co więcej, mniej znane są sposoby na walkę z nimi, przez co wiele osób żyje w przekonaniu, że ich zwalczanie w ogóle nie jest możliwe.

Reklama

Nic bardziej mylnego! Istnieją bardzo zróżnicowane sposoby, które umożliwią może nie całkowite zniwelowanie, ale na pewno znaczne zredukowanie widoczności blizn potrądzikowych. Możesz wypróbować zarówno sposoby chemiczne, jak i mechaniczne. Czy tylko kosmetyki na trądzik są orężem w walce z problemem? Oto kilka propozycji.

Krem na blizny i jego najważniejsze składniki

Najprostszym preparatem, za pomocą którego można zwalczać blizny potrądzikowe, jest krem na blizny. Co prawda nie da się w ten sposób usunąć całkowicie powstałych zmian, ale możliwe będzie zmniejszenie ich widoczności. Aby krem był skuteczny, wybierz taki, który zawiera w sobie:

  • heparynę;
  • alantoinę;
  • wyciąg z cebuli;
  • masę perłową;
  • escynę; 
  • kolagen;
  • wąkrotę azjatycką;
  • retinoidy.

Peelingi chemiczne

Proste kremy na blizny to nie jedyne preparaty, jakie mogą się w tej sytuacji okazać przydatne, a wręcz konieczne. Peelingi wykonuje się, nakładając na skórę np. kwas glikolowy i kwas trójchlorooctowy.

Wnikają w głębsze warstwy skóry i prowadzą do złuszczenia zewnętrznych warstw naskórka, a dodatkowo pobudzają wytwarzanie kolagenu. 

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja (i pokrewna jej dermabrazja) polega na mechanicznym usuwaniu zewnętrznych warstw naskórka. Ma pobudzić skórę do regeneracji i szybszej odbudowy naskórka, a także przyspieszyć wytwarzanie włókien kolagenowych.

Ten zabieg przeprowadzany jest przy użyciu obracających się kryształków korundu lub diamentowych tarcz. Następnie twarz oczyszcza się za pomocą głowicy próżniowej.

Laseroterapia

Co oprócz regularnego stosowania kosmetyków na trądzik może wydatnie pomóc w zwalczaniu problemu? Laserowe usuwanie blizn po trądziku należy do najbardziej efektywnych, a przy tym najmniej inwazyjnych metod. Podczas takiej terapii laser wysyła impulsy, które prowadzą do koagulacji tkanki bliznowatej i wspomagają tworzenie się nowej, zdrowej tkanki.

Mezoterapia mikroigłowa

Jeśli nie przemawia do ciebie złuszczanie naskórka, może zainteresować cię zabieg mezoterapii mikroigłowej. Podobnie jak mikrodermabrazja, ma on na celu pobudzenie regeneracji skóry. Efekt jest osiągany jednak w zupełnie inny sposób. 

Podczas tego zabiegu skórę nakłuwa się mikroigłami i wprowadza do niej substancje stymulujące. Pomagają w tym również same igły, które umożliwiają wprowadzenie preparatów w głębsze warstwy skóry.

materiały promocyjne partnera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy