Reklama

Reklama

Aby zrobić dobry makijaż- uśmiechnij się...

Wystarczy kilka podstawowych kosmetyków i kilka sztuczek, aby każda kobieta mogła wykonać efektowny makijaż. Magda Atkins, makijażystka światowej firmy, pracująca przy sesjach zdjęciowych gwiazd, zdradza nam sekrety pięknego wyglądu.

Polki uchodzą za kobiety piękne i zadbane, ale na co dzień nie przesadzają z makijażem. Ich ulubionym kosmetykiem jest puder i błyszczyk. Dlatego, kiedy trafia się "większa" okazja chętnie korzystają z podpowiedzi makijażystek. Magda Atkins, która jako charakteryzatorka Bobby Brown przygotowywała wiele sesji zdjęciowych znanych gwiazd radzi od czego zacząć. Podstawą jest dobór podkładu. Zazwyczaj testujemy kolor na dłoni. To błąd - twierdzi Atkins.

- Kolor skóry na dłoni i na twarzy jest zupełnie różny. Należy wybrać trzy najbardziej zbliżone do naszej karnacji odcienie podkładu. Rozcieramy je na policzku i sprawdzamy, który z nich najbardziej pasuje do naszej skóry i ten wybieramy - wyjaśnia Atkins.

Zdecydowana większość kobiet potrzebuje także korektora pod oczy. 

- Rozjaśni on cienie, które większość z nas jednak ma - mówi Atkins. Nie należy też rezygnować z cieni do powiek- świetne są te w sztyfcie, bo łatwo się je aplikuje, nie pozostawiają smug i nadają spojrzeniu głębi. Oczywiście dopełnieniem makijażu jest tusz do rzęs.

Sekretem świeżego wyglądu jest róż do policzków. Sposób makijażystki Bobbi Brown, aby dobrze nałożyć róż to uśmiechnąć się. W miejsce, gdzie uwypuklają się nasze policzki, kiedy się uśmiechamy należy nałożyć róż. 

- Róż w kremie oprócz koloru daje nam także lekki błysk, a to jest teraz bardzo w modzie - twierdzi Atkins. 

- Wystarczy spojrzeć na to, jak wygląda Jennifer Lopez. Miejsca, które należy zmatowić to czoło i broda, pozostała część twarzy może mieć lekki błysk. To tzw. efekt "glam", który teraz jest na czasie - podpowiada nam Magda Atkins. (PAP Life)

Reklama

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje