Reklama

Reklama

Bądź na fali... Nakręć się na loku

Masz ochotę na pokręcony fryz? To do dzieła! Wyjaśnimy ci, jak go zrobić bez wyrywania sobie włosów z głowy. Najważniejsze jest opanowanie kilku podstawowych zasad.

1. Przygotuj swoje włosy

Reklama

Sukces każdej fryzury zaczyna się od dobrej kondycji włosów. Dlatego wybór szamponu, odżywki i produktów do stylizacji jest tak samo ważny, jak sama stylizacja. Kosmetyki powinny być dostosowane do rodzaju twoich włosów. Żeby mieć piękne loki, najlepiej używać szamponów i odżywek wygładzających, przeciwko puszeniu się i nawilżających. Bez względu na to, czy twoje włosy naturalnie się kręcą, czy są proste, zanim zaczniesz z nimi cokolwiek robić, musisz uzyskać gładką, lśniącą, łatwą do ułożenia bazę.

Kiedy włosy są już dobrze umyte, trzeba je dokładnie spłukać.

Najlepiej letnią, prawie zimną wodą. Idealne spłukanie jest warunkiem lekkości i połysku. Następnie nałóż maskę na całej długości włosów. Spłucz ją po minucie. Jeśli zamarudzisz, niepotrzebnie obciążysz włosy. A chodzi o to, by łatwo się rozczesywały.

Aby zakończyć etap przygotowań, osusz włosy ręcznikiem.

Delikatnie je ugniataj, a na koniec zawiń na parę minut w nowy suchy ręcznik. Zanim przystąpisz do rozczesywania i modelowania, zabezpiecz włosy przed gorącym powietrzem z suszarki. Rozprowadź na nich krem ochronny bez spłukiwania.

Jeszcze tylko odrobina lakieru,

dzięki któremu włosy będą bardziej elastyczne. Baza gotowa!

2. Opanuj technikę nawijania

Twoje włosy naturalnie się kręcą? Ujarzmij je i miej pod kontrolą.

Jeśli nie chcesz wyglądać jak owieczka, musisz pamiętać o dwu naczelnych zasadach. Po pierwsze: maksymalnie nawilżaj włosy. Olejki odżywcze, żele czy balsamy nawilżające powinny stać się twoimi codziennymi sprzymierzeńcami w walce z puszeniem się fryzu. Pamiętaj tylko, by zawsze nakładać je na wilgotne włosy. Po drugie: kręcone włosy lepiej się układają, kiedy są wycieniowane. Fryzura przestaje być ciężka i oklapnięta, staje się lekka i pełna życia. Zadbaj więc o dobre strzyżenie.

A co z modelowaniem?

Są dwie opcje. Kręcone włosy można pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Wcześniej jednak wgnieć w nie trochę pianki i uformuj palcami loczki. Jeżeli chcesz zwiększyć objętość fryzury, wysusz włosy suszarką z dyfuzorem. Wilgotne pasma owijaj wokół palca, a potem puszczaj i po kilka naraz obejmuj dyfuzorem. Efekt: cała masa prześlicznych, regularnych loczków.

Masz proste włosy? Zadbaj o ich sprężystość oraz objętość.

Z gładkich włosów można zrobić loki na wiele sposobów. Za pomocą suszarki z nasadką - okrągłą szczotką wymodelujesz piękne fale. Wałki też będą OK do delikatnego układania fal. Wystarczy nakręcić na nie lekko wilgotne włosy i zostawić do wyschnięcia. Im mniejsza średnica wałków, tym loki będą drobniejsze i mocniej zaznaczone. Jeśli nie masz wprawy, użyj megadużych wałków (na pewno widziałaś takie u modelek przed sesją zdjęciową). Będziesz miała mniej roboty z nakręcaniem, no i efekt cię powali.

Jesteś cierpliwa i marzy ci się mocny skręt?

Nakręć włosy na mnóstwo gąbkowych papilotów. Pokarbowany, anielski fryz wyczarujesz za pomocą gofrownicy. Nie zapominaj o lokówce. Jest niezastąpiona, gdy chcesz szybko odmienić swoją codzienną fryzurę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje