Reklama

Reklama

Biust na baczność!

By nie uległ sile grawitacji...

Prawie każda z nas ma coś do zarzucenia swojemu biustowi. Najczęściej pretensje dotyczą wielkości. Ale tak naprawdę piersi małe czy duże nie będą ładnie wyglądały, jeśli odpowiednio się o nie nie zadba.

Dla naszego biustu znaczenie ma bardzo wiele czynników. Nie wystarczy tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków. Trzeba także zwrócić uwagę na prawidłową postawę, ćwiczenia oraz dobrze dobrany biustonosz.

Dlaczego postawa jest ważna dla naszego biustu?

Bowiem bez odpowiedniego "noszenia się" nie ma szans na ładne zaprezentowanie go. A poza tym jest to najszybszy, najłatwiejszy i najtańszy sposób na poprawę wyglądu biustu. Gdy sylwetka jest wyprostowana, nawet mały biust zyskuje optycznie na wielkości. Gdy zaś garbimy się, efekt jest odwrotny: piersi wydają się mniejsze, mniej jędrne, gdyż nie są dobrze wyeksponowane.

Reklama

A jak ta postawa ma wyglądać? Całe ciało powinno mieć linię prostą. Głowa wysoko uniesiona, łopatki ściągnięte, pośladki napięte, a brzuch wciągnięty. Wtedy piersi od razu znajdują swoje miejsce, są widoczne. Jednak, by taka postawa nie była problemem, trzeba wzmocnić mięśnie pleców i brzucha, bowiem gdy dużo siedzimy i mało się ruszamy, są one z reguły osłabione.

Czy istnieją ćwiczenia, które ujędrniają piersi?

Niestety, takie ćwiczenia nie istnieją. Nasz biust bowiem zbudowany jest głównie z gruczołów i tkanki tłuszczowej. Jednak sytuacja nie jest beznadziejna. Trening wzmacniający mięśnie piersiowe jest w stanie pozytywnie wpłynąć na prezentację naszego biustu - troszkę go podnosi. Pomocne są proste ćwiczenia na przyrządach w siłowni (zapytaj o nie trenera), a także pływanie i joga.

Czy warto używać kosmetyków do biustu?

Na pewno warto. Co prawda nie zwiększą one rozmiaru piersi, ale za to wzmocnią, odżywią i nawilżą skórę. Jest to bardzo ważne, bo akurat na piersiach jest ona wyjątkowo cienka, delikatna, a spełnia bardzo ważną funkcję: podtrzymuje tkankę piersiową, czyli jest rodzajem naturalnego biustonosza. Bez odpowiedniej pielęgnacji skóra szybko wiotczeje, traci jędrność, a biust po prostu opada.

Krem, żel czy balsam do biustu warto stosować zawsze po kąpieli. Młode kobiety mogą pozwolić sobie na kosmetyki o działaniu nawilżającym, a wraz z wiekiem będą potrzebować tych regenerujących.

Jednak sam krem to za mało, skóra biustu potrzebuje także systematycznego peelingowania. Najlepsze do tej czynności są delikatne preparaty drobnoziarniste. Wygładzają skórę i sprawiają, że odzyskuje ona ładny koloryt. Warto stosować je raz w tygodniu. Piersi lubią też masaż, delikatną myjką lub strumieniem wody, raz ciepłym, a raz chłodnym - po około 5 razy. Taki zabieg pobudza krążenie, sprawia, że skóra jest lepiej napięta. Podobnie działają chłodne okłady i delikatny masaż kostkami lodu, które najlepiej włożyć do małego woreczka. To najtańszy zabieg ujędrniający.

Czy to, jaki nosimy stanik, ma wpływ na nasze piersi?

Tak. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jest to ważne. Szybko można się o tym przekonać, mierząc różne modele biustonoszy. Ważne jest, by nigdy nie nosić zbyt uciskających, za małych staników, bo mogą one być przyczyną deformacji piersi. Błędem jest również kupowanie stanika wciąż w tym samym rozmiarze. Piersi z wiekiem zmieniają się, więc co jakiś czas trzeba sprawdzać, jaki mają rozmiar.

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: skóra | ćwiczenia | biust | piersi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy