Zagadka matematyczna, która pobudzi twoje szare komórki do myślenia. Obliczysz bez kalkulatora?

Rozwiązywanie łamigłówek matematycznych może mieć zbawienny wpływ na funkcjonowanie mózgu. Ćwiczenia te pobudzają logiczne myślenie, kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Czy uda ci się poprawnie rozwikłać naszą zagadkę bez użycia kalkulatora? Powodzenia!

Rozwiążesz zagadkę bez niczyjej pomocy?
Rozwiążesz zagadkę bez niczyjej pomocy?opracowanie własneINTERIA.PL

Zagadka matematyczna, która pobudzi twoje szare komórki do myślenia. Twój mózg ci podziękuje

Rozwiązując zagadki matematyczne, musimy skupić się na szczegółach, analizować informacje i wykonywać sekwencje logicznych kroków. To może pomóc w poprawie koncentracji, uwagi i zdolności do ścisłego myślenia. Dodatkowo regularne wykonywanie ćwiczeń może prowadzić do tworzenia nowych połączeń neuronowych w mózgu, co z kolei może wpływać na jego elastyczność i zdolność do adaptacji.

Rozwiązywanie trudnych zagadek matematycznych może być wyzwaniem, ale także daje uczucie satysfakcji i nagradza nasz mózg za wysiłek. Pojawienie się tego uczucia nagrody może zwiększyć naszą motywację do kontynuowania nauki i podejmowania się kolejnych zadań.

Dzisiaj przedstawimy ci jedną z naszych łamigłówek, która pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Czy uda ci się ją rozwiązać bez użycia kalkulatora w mniej niż 10 sekund? Sprawdź to! 

3 x 3 - 3 : 3 x 3 - 3 ( 3 + 3) = ?
Chcesz poznać nasze pozostałe zagadki matematyczne? Kliknij w obrazek!
Chcesz poznać nasze pozostałe zagadki matematyczne? Kliknij w obrazek!opracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie. Nie musiałeś używać kalkulatora?

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Oznacza to, że świetnie radzisz sobie z liczbami. Jeśli jednak nie podołałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Wielu użytkowników popełnia jeden błąd, który potrafi zmienić cały wynik. Warto przypomnieć sobie wcześniej kolejność wykonywania działań, aby mieć pewność, że odpowiedź będzie się zgadzać.

Podczas rozwiązywania danego równania ważne jest przypomnienie sobie podstawowych zagadnień z zakresu matematyki. Kolejność działań ma kluczowe znaczenie. Rozpoczynamy od rozwiązywania zadań w nawiasach, następnie wykonujemy potęgowanie, przechodzimy do mnożenia i dzielenia, a na końcu zajmujemy się dodawaniem i odejmowaniem. Zadania powinny być wykonywane od lewej do prawej. Poprawne rozwiązanie znajdziesz poniżej. 

3 x 3 - 3 : 3 x 3 - 3 (3 + 3) = - 12

Sprawdź nasze inne zagadki:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas