Reklama

Reklama

Chcesz schudnąć? Te sposoby naprawdę nie są skuteczne

Co jeść, co pić, jak się ubrać i co stosować, czyli najbardziej zaskakujące trendy w fitnessie. Na rynku pojawia się coraz więcej cudownych metod, które mają sprawić, że schudniemy lub poprawimy kondycję. Niewiele z nich jednak naprawdę działa...

Ostatnio coraz częściej mówi się o butach "Shape-Up", czyli takich, dzięki którym znacznie szybciej można zmodyfikować swoje ciało. Jak się okazało w naukowych testach buty nie spełniają nawet połowy swoich obietnic. O zgrabne nogi nadal trzeba postarać się na siłowni, czy biegając. Nie sprawią tego same buty.

Goji? Nic szczególnego

Cuda zdziałać mają także magiczne owoce jak acai i goji. Po tym jak ukazały się doniesienia na temat ich cudownych właściwości pomagających w osiągnięciu szczupłej sylwetki, ich ceny wzrosły nawet... stukrotnie. Specjalistyczne badania są jednak bezlitosne - okazało się, że mają one dokładnie takie samo działanie jak jagody czy jeżyny.

Reklama

Nie taka wspaniała

Mitem jest już również wspaniałe działanie bezglutenowej diety. Polega ona w skrócie na tym, że rezygnuje się z chleba, makaronu i innych produktów, które zawierają gluten. To jednak nie gwarantuje natychmiastowej niemal straty wagi. Lekarze także przestrzegają przed stosowaniem tzw. magicznych diet oczyszczających, które powodują bardzo często efekt jojo. Organizm ludzki świetnie sam radzi sobie z usuwaniem toksyn z organizmu i wcale nie potrzebuje do tego dodatkowych shaków czy innych mikstur.


INTERIA.PL/ PAP Life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fitness | dieta bezglutenowa | cuda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje