Reklama

Reklama

Czarniejsza czerń - nowy trend w makijażu

"Najnowsze trendy w makijażu kładą mocny akcent na naturalność. Dlatego warto skoncentrować się na nieskazitelnej cerze i ustach w odcieniach nude, Wiosną, warto wybrać szminkę w jaskrawym wyrazistym kolorze" - radzi w Gilbert Soliz, makijażysta Marc Jacobs Beauty.

"To, co dostrzegamy w nadchodzących trendach wiosenno-letnich to niezmiennie piękna, nieskazitelna skóra. Dlatego też Marc Jacobs w swojej autorskiej kolekcji kosmetyków postawił mocny akcent na podkłady. Kolejnym bardzo wyraźnym trendem są usta. Trendem, który się wyróżnia są usta w kolorze nude. Subtelnie podkreślone usta z jedwabistym połyskiem to jeden z najświeższych trendów w makijażu.

Oczywiście, wyraźne pomadki nie odchodzą do lamusa. Mocno podkreślone usta wciąż są modne, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim, warto mieć pod ręką pomadki w kilku wyrazistych, jaskrawych kolorach, przy minimalistycznym makijażu, będą idealnym uzupełnieniem całego wizażu" - zdradza w rozmowie Gilbert Soliz, makijażysta Marc Jacobs Beauty.

Reklama

Kolejnym trendem, który coraz zyskuje coraz większą popularność jest konturowanie twarzy. Sztuka wysmuklania i uwydatniania atrybutów naszej urody, do tej pory była zarezerwowana jedynie dla makijażystów. Jednak, jak zauważa makijażysta, coraz więcej kobiet uczy się tych kilku makijażowych trików.

"Konturowanie twarzy od wielu lat wykorzystywane jest przez makijażystów. Nie jest to nic nowego, bo tą techniką posługujemy się od dawna. Konturowanie twarzy wymaga wiele wprawy i dobrego warsztatu. Jednak zauważamy, że wraz z rozwojem mediów społecznościowych, blogosfery, ta technika makijażu stała się coraz bardziej popularna nie tylko wśród specjalistów od makijażu, ale i zwykłych kobiet.

Dlatego też za sprawą produktów, które oferujemy, staramy się ułatwić kobietom ten proces. Dawniej panie do konturowania twarzy używały bronzerów. Zwykle kończyło się to katastrofą, źle dobrany odcień bronzera i niewłaściwa aplikacja, w połączeniu z brakiem rozświetlenia odpowiednich partii twarz, skutkowała jedynie namalowaniem na linii kości policzkowych dwóch ciemnobrązowych smug. Odcienie, których używamy do konturowania twarzy, powinny być w tonacji beżu delikatnie wpadającego w szarość, nie zaś jak to często można zauważyć kolorów głębokiego brązu wpadających w pomarańcz. To swoista gra światłocieni" - radzi makijażysta.

Z mody nie wychodzi również czerń. Perfekcyjnie zarysowana powieka i kocie oko to makijaż, który sprawdza się na każdą okazję, jest niczym mała czarna w modzie. Dlatego pracując nad swoją autorską kolekcją kosmetyków, która w Polsce dostępna będzie w połowie lutego Marc Jacobs zadbał o ten detal, jakim jest stworzenie odcienia najczarniejszej czerni.

"Stworzenie odcienia czerni, jaką wyobrażał sobie Marc Jacobs, było dużym wyzwaniem. Marc zainspirował się swoim stolikiem kawowym, który kupił na aukcji. Stwierdził, że ten stolik ma odcień idealnej czerni. Ponieważ stolik pokryty jest 30 warstwami lakieru, jego czerń jest niezwykle głęboka, a przy tym ma wspaniały połysk. Marc chciał stworzyć produkty, jak chociażby eyeliner, które oddawałyby nie tylko głębię tej czerni, ale również połysk. Nie ukrywam, że wiele czasu poświęciliśmy na to, aby opracować tę formułę" - przyznał Gilbert Soliz.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje