Czy po goleniu włosy odrastają mocniejsze?

Wiele osób wierzy, że zgolenie włosów do zera da im nowe i lepsze życie: odrosną grubsze i mocniejsze. Tym pocieszają się panowie, fundując sobie kurację z fryzury na zapałkę. Z kolei dla kobiet to powód do zmartwienia! Boją się, że golenie np. nóg tylko pogorszy sytuację. Jak jest naprawdę?

Wiara, że golenie wzmacnia włosy to jeden z popularnych mitów
Wiara, że golenie wzmacnia włosy to jeden z popularnych mitów123RF/PICSEL

Okazuje się, że to mit! Golenie głowy i innych części ciała nie wpływa ani na grubość włosów, ani na ich gęstość, kolor czy prędkość wzrostu. Mogą za to wydawać się grubsze, gdy rosną, ponieważ mają równo ścięte końcówki.

Zapewne panowie, którzy zauważają, że na głowie mają coraz mniej włosów, chcieliby, by było to prawdą. Jednak dla kobiet oraz osób, które walczą z nadmiernym owłosieniem, to dobra informacja.

Zatem, niestety lub na szczęście, po goleniu włosy specjalnie się nie zmieniają. Ich grubość, gęstość, tempo wzrostu zależą bowiem przede wszystkim od genetyki.

Kiedy jednak ktoś włosy zgoli, krótko po tym mogą wydawać się one grubsze. To zasługa tego, że taki włos ma równo ściętą, płaską końcówkę, która w dotyku sprawia wrażenie grubszej.

Rzeczywiście, nowy włos na początku może być zdrowszy, ale to dlatego, że jeszcze nie zdążyły zniszczyć go różnego typu chemikalia, zawarte np. w farbach, czy różnorodne czynniki, na które włosy narażone są każdego dnia.

Jeśli więc ktoś chce mieć zdrowsze, silniejsze włosy, powinien zacząć lepiej dbać o te, które ma. Metody na to są znane:

- prawidłowa dieta;
- wystarczająca ilość snu;
- odpowiednie szampony i odżywki.

Pozostaw na 45 minut, po czym dokładnie wypłucz żelatynę z odżywką.
Żelatynę należy bardzo dokładnie rozpuścić w gorącej wodzie, tak aby nie pozostały żadne grudki. Następie umyj włosy i osusz je ręcznikiem, w międzyczasie żelatynowa papka nieco przestygnie.
Laminowanie włosów brzmi jak skomplikowany proces. Prawda jest taka, że możemy zrobić to same, w domu, przy pomocy żelatyny spożywczej! Dzięki temu włosy mają nabrać niesamowitego połysku i miękkości. Jak laminować w domowym warunkach? To dziecinnie proste!
Gdy będzie już miała gęstą konsystencję dodaj do miski dwie łyżki odżywki i wymieszaj. Następnie rozprowadź całość równomiernie na włosach, pasmo po pasmie. Gdy włosy będą dokładnie pokryte masą, nałóż na głowę czepek lub foliową reklamówkę, a całość opleć jeszcze ręcznikiem.
+1

Zobacz również:

Sen ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas