Reklama

Reklama

Depilacja – szybka i skuteczna

Jaką metodę wybrać, by usunąć niechciane włoski z nóg.

Na początek – uniwersalny krem

Pierwsza depilacja po dłuższej przerwie najlepiej się uda, jeśli użyjesz kremu. Za jego pomocą pozbędziesz się bezboleśnie i wygodnie (np. podczas kąpieli pod prysznicem) nawet dłuższych włosków. Substancje chemiczne zawarte w kremie niszczą włosek widoczny na zewnątrz i milimetrowy jego odcinek pod skórą.

Mało włosków – maszynka i żel

Jeśli włoski na nogach są delikatne, jasne i jest ich niewiele, najprościej je zgolić. Użyj maszynki jednorazowej lub z wymiennymi ostrzami przeznaczonej specjalnie dla kobiet (trudniej się nią zaciąć). Są maszynki z wbudowanym żelem, a jeśli używasz tradycyjnej, zastosuj zmiękczającą piankę do golenia.

Reklama

Gęste – plastry z woskiem

Twarde i liczne włoski najlepiej usuwać za pomocą plastrów. Dzięki swojemu kształtowi i elastyczności dopasowują się do wypukłości nogi. Usuwają włoski wraz z cebulkami na dość długo (około 3 tyg.). Niestety, metoda jest bolesna.

Słabe i liczne – depilator

Urządzenie nie goli, ale wyrywa (cienkie włoski łatwiej wyrwać wraz z cebulkami i rzadziej po tym zabiegu wrastają). Aby przygotować skórę do depilacji, najlepiej skorzystać ze szczotki peelingującej, która usuwa martwy naskórek i zapobiega wrastaniu włosków. Nowoczesne depilatory można stosować zarówno na suchą, jak i mokrą skórę.

Pamiętaj! Można całkowicie i na zawsze pozbyć się włosków za pomocą lasera. W trakcie zabiegu powstaje energia cieplna, dzięki której trwale zniszczona zostaje cebulka włosa. Jest to tym skuteczniejsze, im ciemniejsze są włoski. Cena zabiegu to około 400 zł (za łydki). Zwykle potrzebne jest 3-5 zabiegów.

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: depilacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje