Reklama

Reklama

Idealny makijaż pod okulary!

Julita Jaskółka, jedna z najlepszych wizażystek gwiazd w Polsce, radzi nam, jak dobrać makijaż do wady wzroku, wieku oraz oprawek.

Kinga Wołoszyn, 23 lata

Kinga jest dalekowidzem z wadą +3. Makijaż powinien zmniejszać jej oczy. Narysowanie mocnej, czarnej kreski na górnej powiece to świetny pomysł. W jej wieku można sobie na to pozwolić, a kreska pasuje do wyrazistych oprawek.

● Od załamania powieki po brew wklep bazę pod cienie i lekko ją przypudruj. Dzięki temu kreska nie odciśnie się na górnej powiece.

● Brwi uczesz żelem, ale ich nie przyciemniaj, bo powiększą oko.

● Wzdłuż linii górnych rzęs narysuj kreskę eyelinerem. Zacznij od cienkiej, jak najbliżej włos- ków i stopniowo ją pogrubiaj. Końcówkę wywiń ku górze.

Reklama

Trik eksperta

Wewnętrzny brzeg dolnej powieki delikatnie zaznacz ciemnoszarą kredką. Dzięki temu oko będzie optycznie mniejsze. Podobnie zadziała bardzo oszczędne nałożenie tuszu, tylko na górne rzęsy.

Przydadzą się Kindze: 1. Baza utrwalająca makijaż oka bell ok. 15 zł 2. Eyeliner w postaci flamastra gosh ok. 30 zł

Joasia Szewczyk, 35 lat


Przy wadzie – 4, szkła zdecydowanie pomniejszają oczy. Potrzebny jest więc rozświetlający makijaż, który optycznie je „otworzy”, zdejmie z twarzy zmęczenie i zgra się z delikatnymi oprawkami.

● Cielisty, połyskujący cień nałóż pod łuk brwiowy. Łososiowym pomaluj górną powiekę, wychodząc poza załamanie skóry. Podkręć rzęsy zalotką i wytuszuj zarówno górne, jak i dolne.

● Linię dolnych rzęs delikatnie podkreśl cieniem, ale sam wewnętrzny brzeg dolnej powieki pomaluj beżową kredką. To właśnie ona powiększa oczy, a jednocześnie optycznie niwe luje zaczerwienienia białek.

Trik eksperta

Brązowym cieniem koniecznie podkreśl brwi. Przy tak delikatnych oprawkach to one pełnią ważną rolę w stworzeniu ładnej ramy oka.

Przydadzą się Joasi: 1. Cielista kredka my secret ok. 7 zł (Natura Drogerie) 2. Potrójne cienie misslyn ok. 30 zł

Anna Zalewska, 42 lata

Rady dla Ani

Ania jest krótkowidzem, ale z niewielką wadą. Jej oczy potrzebują więc tylko lekkiego powiększenia. Idealny będzie cień w kolorze nie- kontrastującym z tęczówką i oprawkami oraz wydłużający tusz do rzęs, który jednocześnie odmładza.

● Na górną powiekę, prawie pod linię brwi, nałóż cień w odcieniu zgaszonego fioletu. Wybierz satynowy, ale nie brokatowy ani perłowy, bo podkreśli zmarszczki. Zaznacz nim też dolną linię rzęs.

● Rzęsy maluj powoli i dokładnie, bo im będą dłuższe, tym większe wyda się oko. Nałóż dwie-trzy warstwy tuszu, a jeśli rzęsy się posklejają, od razu rozczesuj. Świetnie sprawdzi się mascara w odcieniu śliwki.

Trik eksperta

Przy wadzie większej niż u Ani (ma –2), cień na dolnej powiece powinien być starannie roztarty, inaczej pomniejszymy oczy.

Przydadzą się Ani: 1. Śliwkowy tusz Maybelline ok. 29 zł 2. Satynowy cień do powiek Marionnaud ok. 30 zł.

Teresa Nowak, 59 lat

 Szkła o mocy +4 powiększają nie tylko oczy, ale też zmarszczki. Przed rozpoczęciem makijażu trzeba więc nawilżyć skórę powiek oraz pod oczami kremem. Cienie powinny być matowe, żeby nie powiększyć oczu, ale też jasne, bo takie odmładzają. Podobnie jak lekkie, półotwarte oprawki.

● Przy dużym nawisie skóry powiek górne rzęsy umaluj lekko, wodoodpornym tuszem.

● Górną powiekę podkreśl jasnym, lawendowym cieniem. O ton jaśniejszym zaznacz delikatnie linię wzdłuż dolnych rzęs. W zrobieniu precyzyjnego makijażu pomoże korektor-pisak, który jak gumka zetrze rozmazany cień, tusz czy kredkę.

Trik eksperta

Równowagę dla powiększonych przez szkła oczu stworzą usta podkreślone trwałą, niezbyt ciemną szminką.

Przydadzą się Teresie: 1. Korektor w pisaku z trzema zapa- sowymi końcówkami marionnaud ok. 29 zł 2. Cienie avon ok. 23 zł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje