Jak usunąć cienie pod oczami? Skuteczne sposoby
"Podkówki", jak zwykle nazywane są cienie, które tworzą się pod oczami, nie tylko psują wygląd naszej skóry czy podkopują nasze dobre samopoczucie i samoocenę, ale stanowią też odzwierciedlenie celebracji bardzo złych nawyków. Bo powodem nieestetycznego problemu nie są wyłącznie choroby, genetyczne uwarunkowania, stres czy zwykłe niewyspanie, ale także niewłaściwa dieta i nadmierne sięganie po używki. Aby eliminacja tworzących się pod oczami cieni była skuteczna, regeneracja musi przebiegać kompleksowo i obejmować zmianę stylu życia. Podpowiadamy, jak postępować krok po kroku i po jakie środki zaradcze sięgnąć.
Stres, zmęczenie i niewyspanie a cienie pod oczami
Na początek kilka słów o powodach tworzenia się nieestetycznych cieni pod oczami. Najczęściej są skutkiem niewyspania, nadmiernego zmęczenia, stresu i złego odżywania. Jeśli (w twoim przypadku) źródło nieestetycznego problemu tkwi właśnie tutaj, zacznij od prostych działań i śpij na tyle długo, aby czuć się wypoczętym, unikaj zbędnych napięć i zawsze pamiętaj o relaksie.
Złe nawyki żywieniowe a cienie pod oczami
Zmień też nawyki żywieniowe i wprowadź do swojego jadłospisu pokarmy bogate w witaminy i składniki mineralne, a zwłaszcza żelazo. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu. Dostarczając do organizmu co najmniej 1,5-2 litry wody, zapewnisz sobie skuteczną detoksykację i usuniesz wszelkie zbędne produkty przemiany materii. Staraj się także ograniczyć do minimum wszelkie używki. Palenie czy picie alkoholu szkodzi nie tylko twoim organom, ale i cerze.
Cienie pod oczami a genetyka
Bywa, że tworzenie się podkówek ma podłoże genetyczne i w tym przypadku sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Cienie mają charakter naczyniowy i pojawiają się u osób z cienką skórą i widocznymi naczyniami krwionośnymi.
Cienie pod oczami a choroby
Tworzenie się cieni pod oczami często idzie też w parze z chorobami. Najczęściej towarzyszą one schorzeniom nerek, owsicy i rozmaitym alergiom, a zwłaszcza uczuleniom na grzyby. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest dostosowana do diagnozy terapia prowadzona pod okiem specjalisty.
Cienie pod oczami a zimna woda
Jeśli cienie pod oczami to twoja codzienna przypadłość, nie załamuj rąk, tylko działaj i sięgnij po sprawdzone, domowe sposoby. Jakie konkretnie? Każdy poranek zaczynaj od mycia twarzy chłodną wodą. Ten prosty zabieg spowoduje obkurczenie naczyń krwionośnych, a tym samym ich mniejszą „widoczność”. Pamiętaj też, że zimna woda skutecznie redukuje opuchliznę i zaczerwienie skóry. Wykonuj regularnie zimne kompresy na oczy, a twoja skóra odwdzięczy ci się pięknym wyglądem.
Cienie pod oczami a ogórek
Remedium na tworzenie się cieni może być też codzienny, ogórkowy masaż. Zawarte w tym odżywczym warzywie przeciwutleniacze i flawonoidy zminimalizują wszelkie obrzęki, zaczerwienienia i podrażnienia. Pielęgnacyjny zabieg zajmie ci zaledwie kilka minut. Pokrój ogórka w plastry i schłodź w lodówce. Zimne warzywa nałóż na oczy i pozwól im działać przez co najmniej trzydzieści minut. Efekt tej prostej metody może przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Skóra odzyska blask, a ty poczujesz się doskonale zrelaksowana.
Cienie pod oczami a ziemniak
Podobne efekty jak po użyciu ogórka, uzyskasz po zastosowaniu ziemniaka. Warzywo starannie oczyść, pokrój w plasterki i schłodź w lodówce. Następnie nałóż plasterki na oczy i pozwól im działać. Zabieg zadziała ściągająco na skórę i pomoże usunąć nadmiar wody. Ziemniaki możesz też zetrzeć na tarce, zawinąć w gazę, schłodzić w lodówce i nałożyć na oczy. Na efekty ziemniaczanego kompresu nie trzeba długo czekać.
Cienie pod oczami a mleko
Równie zbawiennie na oczy wpływa zimne mleko - zwykłe lub sojowe. Zanurz w nim waciki kosmetyczne, połóż na powiekach i odczekaj kilkanaście minut. Mleczny okład wyraźnie zmniejszy opuchliznę i zaczerwienienia.
Cienie pod oczami a czarna i zielona herbata
Co wspólnego z redukowaniem cieni pod oczami ma zielona lub czarna herbata? Więcej niż nam się wydaje. Stanowi bogate źródło garbników, które stymulują krążenie krwi oraz kofeinę, która obkurcza naczynia krwionośne. Jak wykorzystać herbatę w walce z „podkówkami”? Umieść dwie torebki czarnej lub zielonej herbaty w kubku i zalej je wrzącą wodą. Następnie wyjmij je z wody i wystudź do temperatury pokojowej. Umieść je na powiekach i pozwól im działać co najmniej przez dwadzieścia-trzydzieści minut.
Cienie pod oczami a oczar wirginijski
Równie dobroczynnie na skórę zadziała znany ze swoich ściągających właściwości oczar wirginijski. Sporządzony na jego bazie okład widocznie zmniejszy obrzęki i zaczerwienienia. Zamocz w tak zwanej oczarowej wodzie dwa waciki kosmetyczne i połóż je na kilka minut na powiekach
Cienie pod oczami a rumianek
Rumianek w walce z cieniami pod oczami potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Jak to możliwe? Wykazując antybakteryjne, antyseptyczne i ściągające działanie usunie oznaki zmęczenia, zmniejszy opuchliznę i zniweluje wszelkie zaczerwienienia. Jeśli okłady będziesz robić regularnie, efekty pojawią się bardzo szybko. Zabieg jest banalny w wykonaniu. Zaparz rumianek w filiżance, zamocz w nim waciki kosmetyczne albo gaziki i wystudź. Następie nałóż je na powieki. Pozwól im działać przez co najmniej piętnaście minut.