Reklama

Reklama

Konturujesz twarz? Nie zapomnij o oczach!

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że oko po prostu malujemy. Nigdy nie zastanawiamy się nad tym, czy można w jakiś sposób poprawić kształt oka - przyznaje makijażysta Sebastian Gradzik. Podkreśla, że oczy, podobnie jak twarz można modelować za pomocą makijażu.

Za pomocą makijażu można optycznie powiększyć albo zmniejszyć oko, można również dokonać niewielkiego liftingu brwi. Bo - jak podkreśla Sebastian Gradzik główny makijażysta Smashbox w Polsce - technika konturowania odnosi się nie tylko do modelowania twarzy, ale również oczu. Co więcej, coraz częściej można również znaleźć w internecie filmiki demonstrujące jak wymodelować dekolt - optycznie go zwiększając, a nawet jak "narysować" sobie "sześciopak" na brzuchu. Zatem konturować można wszystko.

Wracając jednak do makijażu oka. W tym wypadku najlepiej posługiwać się paletą naturalnych odcieni - od kolorów nude do naturalnych odcieni szarości i brązu. Jak podkreśla Gradzik taką paletą kolorystyczną nie robimy mocnego makijażu, a modelujemy oko.

Reklama

- W makijażu oka bardzo ważne jest zaznaczenie samej linii rzęs, która optycznie zagęści nam rzęsy. Jeśli chcemy nieco +wyciągnąć+ oko bawimy się światłocieniem. Kącik wewnętrzny oka rozjaśniamy jasnym cieniem, natomiast kącik zewnętrzny oka akcentujemy np. chłodnym odcieniem brązu, nie musi to być czarny kolor - wyjaśnia makijażysta.

Często panie chcące delikatnie podnieść łuk brwiowy, linię tuż pod brwiami zaznaczają bardzo jasnym cieniem. W teorii jest to technika poprawna, ale należy wystrzec się jednego powszechnego błędu - nie używamy bardzo jasnych, wpadających w odcienie bieli, połyskujących cienie.

- Rozjaśnianie powieki tuż pod linią brwi najlepiej wykonać jasnym matowym cieniem, który rozjaśnia delikatnie skórę o jeden dwa tony. Nie może to być nic połyskującego ani odbijającego światło - radzi Sebastian Gradzik.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje