Reklama

Reklama

Kosmetyczka zdradza sekrety pielęgnacji gwiazd

Pij zielone koktajle i unikaj słońca - to podstawowe zasady pielęgnacji jakie zaleca Joanna Vargas, kosmetyczka gwiazd. Choć sama dba o urodę Michelle Williams czy Rachel Weisz, jej codzienne zabiegi są bardzo proste.

Zdrowa dieta, codzienne pielęgnacja to najprostszy sposób na zachowanie młodzieńczego wyglądu. Wystarczy zaledwie kilka trików, aby poprawić wygląd swojej skóry, bez konieczności sięgania po skomplikowane zabiegi.

- Za każdym razem zanim zacznę prysznic albo kąpiel przez pięć minut szczotkuję całe ciało szczotką. To nadaje skórze elastyczności i wyraźnie ją wygładza - wyjaśnia Joanna Vargas. 

Fotostarzenie

Specjalistka zaleca również rozsądne korzystanie z kąpieli słonecznych i skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV. To jak zapewnia zaprocentuje w przyszłości. Choć za młodu skutki zbytniej ekspozycji na słońce nie są tak widoczne z czasem możemy dostrzec efekty tego, co kosmetolodzy nazywają fotostarzeniem.

Reklama

- Niemal każda kobieta narzeka na efekty związane z nadmierną ekspozycją na słońce - plamy, zmarszczki, utrata elastyczności skóry. Wiele kobiet przyznaje, że posiadając wiedzę na ten temat bardziej chroniłyby swoją skórę. W ciągu dnia zalecam paniom stosowanie kremów z filtrem ochronnym 30 SPF. Nawet, jeśli idą tylko do pracy. Wybierając się na wakacje zalecam kremy z wyższym filtrem - wyjaśnia Vargas.

Skóra prawdę ci powie

Specjalistka przyznaje, że skóra zdradza więcej niż nam się wydaje, niedobory witamin i minerałów, choroby i dolegliwości. Choć ona sama nie stara się niczego diagnozować, często sugeruje klientkom wizyty u specjalistów.

- Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego jak wiele można wyczytać z ich skóry. Nie rozumieją, że ciało to system narządów połączonych. Dlatego często jestem w stanie określić lub przewidzieć, na jakie potencjalne dolegliwości może cierpieć klientka - zdradza. 

Zainwestuj w kosmetyki

Najlepszym sposobem na to żeby zadbać o swoją skórę jest zdrowa dieta i wizyta u dietetyka. Zielone warzywa i świeże owoce, to - zdaniem Vargas - najlepsze kosmetyki.

- Często zachęcam pacjentów do wizyty u dietetyka. Dziś ludzie posiadają szeroką wiedzę na temat diety, zdrowego odżywiania, jednak wciąż krąży na ten temat wiele mitów i niedomówień - wyjaśnia specjalistka.

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyczka | kosmetyk | skóra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy