Reklama

Kreski na powiekach

Chcesz zabłysnąć w tym sezonie? Zaakcentuj oczy eyelinerem lub kredką. Nasza wizażystka radzi, jak narysować kreski i dobrać idealną grubość dla siebie.

Eyeliner - linie ukośne, grube

  • Modelują oczy-migdałki. To kreski dla kobiet młodych oraz w średnim wieku, pod warunkiem, że ruchoma część ich powiek nie jest za wąska, a twoje oczy nie są zbyt głęboko osadzone. 
  • Lekcja malowania: Zacznij od 1/4 długości oka: rysuj linię eyelinerem tuż przy rzęsach w kierunku kącika zewnętrznego i ukosem w górę poza kącik. Dociskaj pędzelek do skóry, by kreska była grubsza. Potem dorysuj ją od wewnętrznego kącika do miejsca, od którego zaczęłaś malowanie. Ta część będzie cieńsza, bo na pędzelku zostało mało tuszu.


Eyeliner - linie cienkie, krótkie

  • Optycznie zagęszczą zbyt rzadkie rzęsy. Takie kreski mogą nosić wszystkie kobiety, niezależnie od wieku i kształtu oczu. Narysowane między rzęsami są prawie niewidoczne (przypominają nieco makijaż permanentny). Dodają wyrazistości spojrzeniu, a u dojrzałych pań unoszą opadające powieki. Optycznie zagęszczają rzęsy - sprawdzą się, gdy twoje są zbyt rzadkie.
  • Lekcja malowania: Kreskę rysuj w linii rzęs i do miejsca na zewnątrz powieki, gdzie kończą się włoski. Nie wychodź poza zewnętrzne kąciki. Linia wyjdzie cieniutka, jeśli pociągniesz ją w odpowiedni sposób: płasko ułóż eyeliner pod okiem i pociągaj nim po rzęsach - od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, delikatnie dotykając końcówką skórę między włoskami.


Kredka - linie pastelowe, długie

  • Korygują kształt oczu i odmładzają: Kreski rysowane kredką upiększą każdą kobietę. Młode panie mogą zostawić linie o ostrych konturach i nie rozcierać ich. Dojrzałe - dobrze, by je roztarły, bo ostre będą dodawały twarzy drapieżnego wyglądu. Długość kresek dopasuj do kształtu oczu.
  • Lekcja malowania: Gdy oczy przypominają kształtem migdałki, narysuj kreskę (dobrze zatemperowanym ołówkiem) tuż przy linii rzęs na górnej powiece - od kącika wewnętrznego do zewnętrznego. Przy opadających powiekach pociągnij linię od 1/3 lub 1/4 długości powieki w kierunku kącika zewnętrznego. Jeśli chcesz wysmuklić oczy - pociągnij kreski ukosem w górę poza zewnętrzne kąciki oczu. Kreski rozetrzyj aplikatorem do cieni, pędzelkiem lub gumką (niektóre kredki są nią zakończone).

Ewa Połowniak

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: makijaże | makijaż oczu | uroda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy