Mikrodermabrazja - obudź swoją skórę

Mikrodermabrazja to metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Ostatnio bardzo wzrosła jej popularność wraz ze świadomością społeczeństwa na temat dobroczynnego wpływu złuszczania naskórka.

Zabieg regeneruje i odmładza skórę
Zabieg regeneruje i odmładza skóręINTERIA.PL

Mikrodermabrazja polega na usuwaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia . Usunięcie zrogowaciałego naskórka pozwala na jego regenerację i intensywne tworzenie nowych, pełnowartościowych komórek, które zastępując stare uszkodzone komórki. Złuszczanie następuję stopniowo. Nie ma możliwości powstawania blizn. Aparaty do mikrodermabrazji wykorzystują najnowocześniejszą technologię i w spektakularny sposób poprawiając funkcjonowanie skóry.

Intensywność zabiegu jest dobierana indywidualnie dla pacjenta. Mikrodermabrazja jest bezpieczna, nieinwazyjna, bezbolesna i nie powoduje uczuleń jak w przypadku niektórych metod peelingu.

Po zabiegu można zaobserwować pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny. Metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, likwidacji zmarszczek i blizn a także usuwania plam i przebarwień. Pomaga w oczyszczaniu skóry a także leczenia trądziku.

Wielkim atutem mikrodermabrazji jest to, że jest bezbolesna oraz, że jest prosty i szybkim zabiegiem. W przeciwieństwie do tradycyjnego kosmetycznego oczyszczania skóry po wykonaniu tego zabiegu można swobodnie wrócić zajęć życia codziennego.

Dla kogo jest mikrodermabrazja?

Niewątpliwie dla osób, które walczą z trądzikiem grudkowym, zaskórnikami lub z bliznami potrądzikowymi. Jest pomocna również przy łojotoku, nadmiernej suchości skóry, zrogowaciałym i suchym naskórku. Może być również ratunkiem przy uszkodzeniach po opalaniu. Działa korzystnie na rozszerzone pory. Zabieg jest świetnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, usuwania popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień. Wspomaga likwidację niewielkich zmarszczek wokół oczu, ust i szyi. Ma dobroczynny wpływ na wiotkość skóry i jest sprzymierzeńcem w walce z rozstępami i cellulitem.

Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od jasnej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców, dłoni czy nóg. Po każdej kolejnej mikrodermabrazji poprawa stanu skóry jest coraz bardziej widoczna.

Efektem zabiegu mikrodermabrazji jest wyraźnie gładsza skóra, o ładniejszym kolorycie. Świeże oczyszczone ciało, które podobnie jak po innych peelingach, lepiej przyjmuje kosmetyki pielęgnacyjne. Ilość zalecanych zabiegów mikrodermabrazji jest zależna od typu i głębokości zmian skórnych, z którymi mamy do czynienia.

Najczęściej zalecane jest powtórzenie zabiegu po 7-10 dniach, do 12 zabiegów w jednej serii. Mikrodermabrazję można również wykonywać raz na miesiąc w celu odświeżenia kolorytu skóry i stymulacji kolagenu.

Wpływ mikrodermabrazji na skórę:
• poprawa jakości skóry ( struktury i kolorytu),
• zwiększenie elastyczności,
• zmniejszenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników,
• spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry,
• usunięcie przebarwień posłonecznych (lub starczych),
• zmniejszenie łojotoku,
• skóra staje się świeższa i młodsza.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas