Reklama

Reklama

Mikrodermabrazja - obudź swoją skórę

Mikrodermabrazja to metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Ostatnio bardzo wzrosła jej popularność wraz ze świadomością społeczeństwa na temat dobroczynnego wpływu złuszczania naskórka.

Warstwa po warstwie

Mikrodermabrazja polega na usuwaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia . Usunięcie zrogowaciałego naskórka pozwala na jego regenerację i intensywne tworzenie nowych, pełnowartościowych komórek, które zastępując stare uszkodzone komórki. Złuszczanie następuję stopniowo. Nie ma możliwości powstawania blizn. Aparaty do mikrodermabrazji wykorzystują najnowocześniejszą technologię i w spektakularny sposób poprawiając funkcjonowanie skóry.

Intensywność zabiegu jest dobierana indywidualnie dla pacjenta. Mikrodermabrazja jest bezpieczna, nieinwazyjna, bezbolesna i nie powoduje uczuleń jak w przypadku niektórych metod peelingu.

Reklama

Po zabiegu można zaobserwować pogrubienie naskórka i wzmożenie syntezy kolagenu i elastyny. Metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, likwidacji zmarszczek i blizn a także usuwania plam i przebarwień. Pomaga w oczyszczaniu skóry a także leczenia trądziku.

Wielkim atutem mikrodermabrazji jest to, że jest bezbolesna oraz, że jest prosty i szybkim zabiegiem. W przeciwieństwie do tradycyjnego kosmetycznego oczyszczania skóry po wykonaniu tego zabiegu można swobodnie wrócić zajęć życia codziennego.

Dla kogo jest mikrodermabrazja?

Niewątpliwie dla osób, które walczą z trądzikiem grudkowym, zaskórnikami lub z bliznami potrądzikowymi. Jest pomocna również przy łojotoku, nadmiernej suchości skóry, zrogowaciałym i suchym naskórku. Może być również ratunkiem przy uszkodzeniach po opalaniu. Działa korzystnie na rozszerzone pory. Zabieg jest świetnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, usuwania popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień. Wspomaga likwidację niewielkich zmarszczek wokół oczu, ust i szyi. Ma dobroczynny wpływ na wiotkość skóry i jest sprzymierzeńcem w walce z rozstępami i cellulitem.

Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od jasnej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców, dłoni czy nóg. Po każdej kolejnej mikrodermabrazji poprawa stanu skóry jest coraz bardziej widoczna.

Efektem zabiegu mikrodermabrazji jest wyraźnie gładsza skóra, o ładniejszym kolorycie. Świeże oczyszczone ciało, które podobnie jak po innych peelingach, lepiej przyjmuje kosmetyki pielęgnacyjne. Ilość zalecanych zabiegów mikrodermabrazji jest zależna od typu i głębokości zmian skórnych, z którymi mamy do czynienia.

Najczęściej zalecane jest powtórzenie zabiegu po 7-10 dniach, do 12 zabiegów w jednej serii. Mikrodermabrazję można również wykonywać raz na miesiąc w celu odświeżenia kolorytu skóry i stymulacji kolagenu.

Wpływ mikrodermabrazji na skórę:
• poprawa jakości skóry ( struktury i kolorytu),
• zwiększenie elastyczności,
• zmniejszenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników,
• spłycenie powierzchownych zmarszczek, wygładzenie skóry,
• usunięcie przebarwień posłonecznych (lub starczych),
• zmniejszenie łojotoku,
• skóra staje się świeższa i młodsza.

Magic Sport
Dowiedz się więcej na temat: mikrodermabrazja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje