Reklama

Reklama

Modne makijaże na każdą okazję

Masz do wyboru oranż, cukierkowe pastele i głęboki granat. Zobacz, w których kolorach ładnie będzie ci na co dzień i na wieczór.

Do pracy

W tym sezonie kolor pomarańczowy zastępuje czerwony. Oranżem podkreśla się tylko usta i paznokcie. Minimalistyczny makijaż wygląda elegancko i pasuje do pracy. W tej tonacji świetnie będzie wszystkim kobietom, niezależnie od wieku.

Nieskazitelna cera: Wklep w twarz krem CC, który daje delikatny efekt koloryzujący i pielęgnuje skórę. Sprawdzi się, gdy jesteś opalona, ale także przy bladej cerze. Dzięki temu twarz będzie naturalna i świeża.

Dyskretnie podkreślone oczy: Na górnych powiekach rozprowadź jasny cień beżowy. Wypiekany stosuj na sucho. Na tym tle brwi będą bardziej wyraziste. Zaakcentuj je, rysując wzdłuż nich ukośne kreseczki brązową kredką, potem przeczesz je szczoteczką. Subtelnie wytuszuj rzęsy czarną lub brązową mascarą.

Reklama

Zgrany duet ust i paznokci: Umaluj usta pomarańczową szminką (dojrzałe kobiety) lub błyszczykiem (młode dziewczyny). Paznokcie polakieruj oranżowym lakierem kryjącym, w odcieniu takim jak usta.

Na urlop

Pastelowy makijaż w jasnych rozbielonych kolorach pasuje do letnich ciuszków. Jest nowoczesny, a kolory na powiekach, ustach, policzkach i paznokciach są tak zestawione (nie za ciemne, niezbyt jaskrawe), że tworzą harmonijną całość. Tak umalowana poczujesz się superatrakcyjna na urlopie.

Cera promienna i zaróżowiona: Rozprowadź na twarzy lekki podkład. Ujednolici on cerę. Potem za pomocą rozświetlającego pudru w kulkach i szerokiego pędzla muśnij kolistymi ruchami całą twarz, by dodać jej promienności (gdy jest opalona) lub lekko ją zaróżowić (gdy jest blada). Rób to tak: omiataj pędzlem po powierzchni kosmetyku, lekko strzepnij nadmiar pudru, a potem nanoś na twarz. Dzięki temu kolory się zmieszają, a efekt będzie naturalny.

Powieki i paznokcie w tonacji zieleni: Górne powieki do ich załamania muśnij rozbielonym zielonym cieniem. Tym samym podkreśl wewnętrzne kąciki oczu. Cieniem miętowym (przy opaleniźnie możesz też wybrać pistacjowy) pomaluj górne powieki w zewnętrznych kącikach, rozetrzyj go. Dolne powieki zaakcentuj rozświetlającą miętową kredką tuż przy rzęsach. Wytuszuj na czarno rzęsy. Kolorem miętowym polakieruj paznokcie.

Subtelnie malinowe usta: Umaluj usta szminką w odcieniu malinowych lodów (jeśli masz bladą skórę) lub malinowym różem (gdy jesteś opalona).

Na wieczór

Kobaltowo-niebieski makijaż (bardzo tredny!) jest nieco ekstrawagancki, ale będziesz się w nim wyróżniać podczas wieczornego wyjścia. A lato to świetny moment na takie makijażowe eksperymenty. Warto więc pobawić się tym kolorem, zwłaszcza że pasuje do każdego odcienia włosów i prawie każdego odcienia tęczówki. Wyjątek - gdy masz niebieskie oczy, lepszy będzie mocny turkus.

Matowa cera: Rozprowadź na twarzy nawilżający podkład dobrany kolorem do odcienia cery i przypudruj ją brązującym pudrem. Jeśli jest ona opalona, użyj samego brązującego pudru.

Elektryzujące spojrzenie, kobaltowe paznokcie: Możesz umalować je na 3 sposoby. Pierwszy: nanieś kobaltowy cień na górne powieki aż do linii załamania, tym samym cieniem narysuj wyraziste smużki na dolnych powiekach. Rzęsy wytuszuj czarną mascarą. Drugi: grubą kredką (kajalem) kobaltową pomaluj górne powieki, rzęsy wytuszuj czarną mascarą. Trzeci: narysuj cienkie kobaltowe kreski na górnych powiekach i kobaltowym pogrubiającym tuszem pomaluj rzęsy. Paznokcie polakieruj kobaltową lub granatową emalią.

Naturalne usta w subtelnych barwach: Przy tak wyrazistym spojrzeniu powinny być one podkreślone dyskretnie. Umaluj je pastelową szminką: różową lub beżową, zbliżoną odcieniem do naturalnego koloru ust.Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy