Reklama

Reklama

Mycie włosów. Jak często powinniśmy to robić?

Różne są opinie na temat tego, jak często powinniśmy myć włosy. Podczas gdy niektórzy robią to codziennie i nie wyobrażają sobie dnia bez szamponu, innym wystarcza mycie dwa lub nawet raz w tygodniu. Co zatem mówią w tej kwestii eksperci?

Najprostsza odpowiedź na pytanie, jak często powinniśmy myć włosy, jest jedna - tak często, jak tego potrzebujemy. Tak naprawdę jest to niezwykle indywidualna kwestia i nie można jednoznacznie powiedzieć, bo każdy rodzaj włosa jest inny.

Jak często myć włosy?

Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni szampon do naszej skóry głowy. Szczególnie uważać powinny osoby z włosami mającymi tendencję do przetłuszczania się. W takim wypadku najlepiej użyć dwóch szamponów podczas jednego mycia - mocniejszego i delikatnego.

Jest to związane z popularnym twierdzeniem, że im częściej myjemy włosy, tym bardziej się przetłuszczają. Częściowo jest ono prawdą, jednak wiele zależy od produktów, których używamy. Mocne szampony bowiem wysuszają skórę głowy, ale jednocześnie sprawiają, że organizm produkuje więcej łoju.

Reklama

Jeżeli musimy myć włosy nawet codziennie, zastosujmy po prostu łagodny szampon. Z kolei jeśli na drugi dzień nasze włosy są w porządku, to nie myjmy ich - wystarczy mycie co drugi, a nawet co trzeci dzień.

Warto również pamiętać o kilku złotych zasadach. Przede wszystkim przed myciem powinno się włosy rozczesać szczotką, a po - grubym grzebieniem. Nie należy natomiast zawijać włosów w ciasny turban oraz kłaść się spać z mokrą głową.

***

Zobacz również:

 Jak przyciemnić siwe włosy? Te płukanki czynią cuda

Krótkie włosy znów wracają do łask. Tak noszą je gwiazdy!

 Co robić, kiedy wypadają włosy? Jest na to kilka sposobów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mycie włosów | jak dbać o włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy