Reklama

Reklama

Najdziwniejsze japońskie produkty poprawiające urodę

Innowacyjność - tego z całą pewnością nie można odmówić Japończykom. Ale czy sięgnęłybyśmy po ich wynalazki mające poprawić urodę?

Krem różowiący brodawki sutkowe 

Różnego rodzaju specyfiki mające powiększyć biust są popularne na całym świecie (w Japonii są zresztą dostępne biszkopty powiększające biust).

Ale co robić, kiedy biust jest już powiększony? I czy wielkość jest jedynym kryterium urody? Specjaliści od marketingu nie mieli wątpliwości, że kobietom zadowolonym z kształtu i wielkości coś jeszcze da się sprzedać. I wymyślili krem, mający sprawiać, że brodawki będą bardziej "różowe i świeże".

Krem zawiera tajemnicze ekstrakty z ziół i działa jak peeling.

Reklama

Przyrząd do ćwiczeń twarzy

 

Kiedy chcemy pozbyć się zmarszczek, przeważnie sięgamy po krem lub poddajemy się zabiegom w gabinecie kosmetycznym. Ale istnieją też bardziej aktywne sposoby walki z oznakami starzenia. Japończycy uważają, że doskonałym sposobem są ćwiczenia twarzy i oferują przyrządy, które takie ćwiczenia ułatwiają. Ten prezentowany na zdjęciu powyżej ma za zadanie wzmacniać mięśnie, wyszczuplać i poprawiać kontur twarzy oraz przeciwdziałać oznakom starzenia. Skutki uboczne? U osób, które nas obserwują może wywołać niekontrolowane ataki śmiechu.

 Korekta nosa

O ile możemy sobie wyobrazić, że ćwiczenia mięśni twarzy mogą być jakąś alternatywą do liftingu, to korekta nosa kojarzy się jednoznacznie z pójściem pod nóż. Oczywiście nie w Japonii, gdzie ludzie są bardziej pomysłowi i korygują nosy za pomocą klipsów przypominających spinki do włosów. Wymarzony kształt nosa można uzyskać nosząc urządzenie przez 5 minut dziennie.

 Skarpetki kształtujące postawę

Dzięki delikatnemu uciskowi wywieranemu na kostkę i stopę, skarpetki mają poprawiać naszą postawę i co za tym idzie stan zdrowia. Można się śmiać, ale czy u nas nie robiły swego czasu furory buty kształtujące mięśnie pośladków?

 Maski upiększające


Nie chodzi tu o kremowe maseczki jakie można nabyć w każdej drogerii, a o skomplikowane maski, które zakłada się w domu, by kształtowały owal twarzy. Różne typy masek mają być pomocne przy różnego rodzaju problemach: istnieją specjalne maski do likwidowania zmarszczek wokół ust, inne unoszą policzki i kształtują owal twarzy.

 Spinka do skóry

Maski i przyrządy do ćwiczeń to nie jedyna alternatywa do liftingu. Najprostsze urządzenie za pomocą którego możemy walczyć z oznakami starzenia to dwie spinki połączone taśmą. Spinamy nadmiar skóry w okolicach skroni, a taśmę łączącą spinki i powodującą niezbędne napięcie ukrywamy pod włosami.

 Klej do powiek

Azjatki  uważają, że fałdka na górnej powiece dodaje urody i są skłonne do sporych poświęceń, aby taki detal uzyskać. Metoda jest prosta - na powiekę nakłada się specjalny klej i za pomocą odpowiednio wyprofilowanego patyczka tworzy się fałdkę. Klej zasycha, a japońskie modnisie mogą cały dzień prezentować oko wyglądające bardziej "europejsko".

Źródła: Japan Trend Shop, NanoMed, Youtube

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy